iPhone’a Jailbreaksiz Tema Nasıl Yüklenir?

iPhone’a Jailbreaksiz Tema Nasıl Yüklenir?

Merhaba. iPhone’a tema yükleyerek telefonuzu daha eğlenceli hale gtirebilirsiniz. Bu yazımızda iPhone’a Jailbreaksiz tema nasıl yüklenir anlatacağız.

kullancılarının çoğunun cihazlarını Jailbreak yaptıklarında ilk yaptıkları iş tema yüklemektir. iOS’un kısıtlamalarından dolayı yeterince özelleştirme imkanı olmadığından kullanıcılar kendilerini tamamen özgür hissedip kullandıkları cihazları özelleştirmeler yapabilmek için Jailbreake yönelirler.Jailbreakli cihazlar kadar yelpaze geniş olmasa da, onlar kadar özelleştirme yapılamasa da jailbreaksiz tema yükleyebilmek mümkün.Peki iPhone’a Jailbreaksiz Tema Nasıl Yüklenir?

iPhone’a Jailbreaksiz Tema Nasıl Yüklenir?

1 iPhone’da Safari’yi açarak http://iskin.tooliphone.net. sitesine giriyoruz.

2  İstediğimiz temayı bulana kadar temalar arasında ilerliyoruz. (Her tema her iPhone’a uygun değil.)

Tema seçimi yapıp tema sayfasına girdikten sonra karşımıza 3 seçenek çıkıyor.
– Lock Screens (kilit ekranında kullanılacak duvar kağıdı)
– Home Screens ( ana ekranda kullanılacak duvar kağıdı)
– Application Icons ( uygulamaların ikonlarını değiştirmek için bu bölümden tek tek ikonları kurmak gerekiyor)

4  Kilit ekranı ve Ana ekran duvar kağıtlarını yüklemek için Lock Screens ve Home Screens bölümlerine giriyoruz. Karşımıza çıkan duvar kağıtlarından istediğimiz birisinin üzerine basılı tutup görüntüyü kaydet diyoruz.

5  Bu işlem bittikten sonra geri gelip Application Icons bölümüne giriyoruz. Burada istediğimiz uygulama iconlarını seçip en alta inerek install icons diyoruz.

Biraz bekledikten sonra bizi ayarlar menüsüne yönlendirecek ve yeni profil yüklemek için bizden izin isteyecek.Yükle diyoruz. İşlem bittikten sonra istediğimiz iconlar cihazımıza yüklenmiş olacak.

iPhone’a Jailbreaksiz Tema Nasıl Yüklenir

Kaydettiğimiz duvar kağıtlarını Ayarlar/duvar kağıdı bölümüne girerek duvar kağıdı olarak seçiyoruz. Orjinal uygulama ikonlarını herhangi bir klasöre toplayarak istediğimiz sayfaya yeni ikonları taşıyoruz.

Temayı silmek istersek Ayarlar/Genel/Profiller den yüklü olan profilleri silmemiz ve duvar kağıdını değiştirmemiz yeterli.

iPhone cihazların klasik temalarından sıkılanlar için , bir sürü ücretsiz tema bulunmaktadır.Ücretsiz temalardan dilediğini seçip , iPhone cihazınıza uygulayabilirsiniz. iPhone ücretsiz temaları için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Yorum Yap