iPhone’da Altyazılı Film/Dizi Nasıl İzlenir ?

iPhone’da Altyazılı Film/Dizi Nasıl İzlenir ?

iPhone’da altyazılı film izleme yada iPhone’da altyazılı dizi izleme aslında çokda zor olmayan ama biraz uğraştırıcı bir işlemdir.  Bu yazımızda VLC Player yardımı ile iPad yada iPhone’da Altyazılı Film/Dizi Nasıl İzlenir anlatacağız.

iPhone’a bir film indirsek bile .srt uzantılı altyazıyı filme entegre etmek Android telefonlara nazaran biraz uğraştırıcı bir işlem. Peki iPhone’da Altyazılı Film/Dizi Nasıl İzlenir ?

iPhone’da Altyazılı Film/Dizi Nasıl İzlenir

Bunun için VLC video oynatıcı uygulamasını kullanacağız.  VLC for IOSı uygulamasını aşağıdaki AppStore linkinden indirebilirsiniz.

VLC for Mobile
VLC for Mobile
Developer: VideoLAN
Price: Free

“VLC for iOS” ismindeki bu uygulama, Universal olması sebebiyle hem iPhone’da hem de iPad’de sorunsuzca çalışıyor.

Video’ları uygulamaya yüklemek için bir kaç farklı seçenek var. İsterseniz klasik sistem, cihazı bilgisayara bağlayıp iTunes üzerinden dizileri yüklüyorsunuz; isterseniz de Wi-Fi Upload denen sistemle kablosuz bir şekilde yükleme işlemini gerçekleştirebiliyorsunuz.

Biz Kablo bağlayarak iTunes ile iPhone’a film ve altyazı yükleyeceğiz.

VLC’yi indirdikten sonra iPhone’u bilgisayara kablo ile bağlayarak iTunes‘u açın ve soldaki menüden “Uygulamalar“ı seçin. Sayfayı biraz aşağı kaydırıp, “Dosya Paylaşma” bölümünden paylaşımı yapacağınız uygulamayı, yani “VLC for iOS”u seçiyorsunuz.

Hemen sağ alttaki “Ekle” kısmından, cihazınıza yüklemek istediğiniz dosyaları seçiyorsunuz.Yani ekle tuşuna bastıktan sonra açılan gözat penceresinde eklemek istediğiniz video dosyasını ve .srt uzantılı altyazı dosyasını seçin.

iPhone'da Altyazılı Film/Dizi Nasıl İzlenir

iTunes bu dosyaları iPhone’unuza yükledikten sonra altyazılı bir şekilde dizi ya da filmi izleyebilirsiniz. Altyazıda Türkçe karakter sorunu olursa VLC ayarlarından altyazı kodlamasını ISO-8859-9 olarak değiştirin.

iPhone'da Altyazılı Film/Dizi Nasıl İzlenir

iPhone'da Altyazılı Film/Dizi Nasıl İzlenir

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın

Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.