iPhone’da Arayanın İsmini Söyleme Nasıl Kapatılır ?

iPhone’da Arayanın İsmini Söyleme Nasıl Kapatılır ?

iPhone’da aramaları duyur özelliğ sayesinde sizi arayan kişinin ismini okutabiliyorsunuz. Eğer bu özellik telefonunuzda aktifse ve geri kapatmak istiyorsanız,  iPhone’da arayanın ismini söyleme nasıl kapatılır yazımızda bulabilirsiniz.

iPhone telefonlarda, aramaları duyur özelliği sayesinde gelen aramaların kim tarafından olduğunu size sesli olarak duyurabilir ve arayan kişinin adını size söylemektedir.  Özellik Aktif olduğunda gelen aramaları sesli olarak duyuyorsunuz ayrıca eğer numara kayıtlı değilse bilinmeyen numara olduğunu belirtiyor yani telefonunuz uzakta ise sizde yerinizden kalmadan kimin aradığını duymak istiyorsanız oldukça güzel bir özellik. Üstelik bunun için telefona başka bir uygulama yüklemenize de gerek yok.

Aramaları Duyur özelliğinin en iyi yanlarından biri de yalnızca hat üzerinden gelen aramaları değil WhatsApp ya da diğer benzeri internet mesajlaşma ve konuşma uygulamalarından gelen çağrıları da sesli olarak duyuruyor olması. Bu anlamda oldukça fonksiyonel olduğu söylenebilir.

iPhone telefona gelen çağrılarda arayan kişinin ismini söylemesini aktif hale getirebilir, isteğinize göre sonradan kapatabilirsiniz. Arayanın ismini söylemeyi aktifleştirmek için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Şimdi iphone biri aradığında isim söyleme nasıl kapatılır bakalım.

iPhone’da Arayanın İsmini Söyleme Nasıl Kapatılır ?

Ayarlar > Telefon > Aramaları Duyur yolunu izleyin.

iPhone'da Arayanın İsmini Söyleme Nasıl Kapatılır ?

Özelliği kapatmak için hiçbir zaman özelliğini seçmeniz yeterli.

Yorum Yap

Yorum Yap