1. Ana Sayfa
  2. MOBİL
  3. iPhone’da Arayanın İsmini Söyleme Nasıl Yapılır ?

iPhone’da Arayanın İsmini Söyleme Nasıl Yapılır ?

iPhone’da Arayanın İsmini Söyleme Nasıl Yapılır ?

iPhone’da arayan kişi eğer rehberinizde mevcut ise arama sırasında o kişinin rehberde kayıtlı olan ismi seslendirilebilir. Yazımızda iPhone’da arayanın ismini söyleme nasıl yapılır  bulabilirsiniz.

Özellik Aktif olduğunda gelen aramaları sesli olarak duyuyorsunuz ayrıca eğer numara kayıtlı değilse bilinmeyen numara olduğunu belirtiyor yani telefonunuz uzakta ise sizde yerinizden kalmadan kimin aradığını duymak istiyorsanız oldukça güzel bir özellik. Üstelik bunun için telefona başka bir uygulama yüklemenize de gerek yok.

iPhone’da Arayanın İsmini Söyleme Nasıl Yapılır ?

Cep telefonunuzun gelen aramalarda kimin olduğunu söyleyebilmesi için bu ayarları aktif etmeniz yeterli olacaktır.Bu ayara varsayılan olarak kapalı durumdadır.

Aramaları duyur özelliğini aktifleştirmek için;

Ayarlar > Telefon > Aramaları Duyur yolunu izleyin.

iPhone’da Arayanın İsmini Söyleme Nasıl Yapılır ?

Bu alanda Her zaman, kulaklık ve araba, yalnızca kulaklık seçeneklerinden biri hale aktif hale getirebilirsiniz.

Kulaklık özelliği sayesinde telefonunuzda kulaklık takılıyken telefon size ismi söylemektedir. Diğerinde araç sürerken eller serbest modunda çalışmaktadır. Diğeri ise telefon sesli iken sesli şekilde kimin aradığını söylemesidir.

Özelliği kapatmak için hiçbir zaman özelliğini seçmeniz yeterli. iPhone arayan ismini söyleme araç kullanırken ya da kulaklık taktığınız zamanlarda ekranı görme zahmetinden kurtarıyor.

Ayrıca bu özelliği sadece gelen çağrılarda değil FaceTime ve WhatsApp gibi uygulamalarda da kullanabilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap