• DOLAR
  3,4882
  % 0,00
 • EURO
  4,1853
  % 0,04
 • ALTIN
  146,9647
  % -0,05
 • BIST
  104.918
  % -1,52


iPhone’da Batarya Kalibre Etme

iPhone’da Batarya Kalibre Etme

iPhone’u kalibre ederek daha verimli ve yüksek performanslı kullanabilirsiniz. Pek çok kullanıcı iPhone bataryasını kalibre etmek ister. Siz de onlardansanız bu yazımızda iPhone’da Batarya Kalibre Etme işlemini anlatıyoruz.

iPhone’da Batarya Kalibre Etme

İdeal olanı her ay bir kez pilinizi kalibre etmektir. Ayrıca her güncellemeden sonra pili kalibre etmeniz gerekir.

iPhone bataryanızda sorun olduğunu düşünüyorsanız, bataryanız birden bire bitiyorsa, bataryanızın miktarını gösteren yüzdelik oranda dengesizlikler varsa muhtemelen cihazınızın kalibrasyonu bozulmuş demektir.

Batarya kalibrasyonunun faydası nedir ?

Şu anda kullandığımız iPhone’lar yüksek teknoloji ürünü Lityum İyon  bataryaya sahipler. Bu bataryalarda kullanıma göre zaman zaman kalibrayon gereken durumlar ortaya çıkabilir. Şarj etme alışkanlıkları ve iOS yükseltmeleri bunda baş etkenlerdir. Pili kalibre etmek onun mekanik performansını ve ömrünü arttırır. Apple Store çalışanları da pil sorunları ile gelen müşterilerin çoğunun sorununun kalibrasyon ile çözüldüğünü söylüyorlar. iPhone’da Batarya Kalibre Etmek için aşağıdaki adımları uygulayın.

Tıklayın ve Öğrenin!: Bilgisayarlar ve Akıllı Telefonlar Nasıl Şarj Edilmelidir?

1.adım : Pilinizi tamamen bitirin.

Telefon kapanana kadar kullanarak pilinizi tamamen bitirin.

2.adım : iPhone’u bir süre kullanmayın.

iPhone’u mümkünse sabaha kadar hiç şarj etmeyin. Bu mümkün değilse en azından 3-4 saat kapalı şekilde cihazı bırakın. Hiç şarj etmeyin. Böylece pil tamamen boşalacak.

3.adım : iPhone’u şarj edin

iPhone'da Batarya Kalibre Etme1

iPhone’u %100 olana kadar şarj edin. iPhone’u kapalı olarak şarj etmek daha iyi. Çünkü hem daha hızlı şarj olur hem de daha az ısı yayar. iPhone’u toplam 5 saat kadar şarj edin.

4.adım: Batarya Kalibre Etme

iPhone'da Batarya Kalibre Etme2

Eğer telefonu kapalı şarj ettiyseniz şarjda iken telefonu açın. Yine telefon şarjda iken Apple logosunu görünen kadar kadar güç ve home butonlarına basılı tutarak cihaza reset atın. iPhone açıldığında şarjdan çıkarın. Batarya kalibrasyonu tamamlandı.

iPhone’da Batarya Kalibre Etme işlemi bu kadar. İşlemi ayda bir kez yapmanız tavsiye edilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Resimde görüneni kutuya yazınız: *


İçerik önerileri ve diğer istek ve şikayetlerinizi teknolojidolabi@yandex.com adresine bildiriniz.

TeknolojiDolabi.com-Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri kolayca bulabilirsiniz.