iPhone’da DNS Nasıl Değiştirilir?

iPhone’da DNS Nasıl Değiştirilir?

Bu yazımızda sizlere iPhone’da DNS Nasıl Değiştirilir anlatacağız. iPhone’da DNS değiştirmenin 2 yolu var. Bunlardan birisi App Store’dan VPN uygulaması indirmek diğeri ise Wi-Fi üzerinden yapacağınız DNS değişikliği.

DNS değiştirme ihtiyacı yasaklı sitelere girmek için yapılan bir işlemdir. Yani iPhone telefonunuza el ile müdahale ederek Türkiye dışından bir cihazmış gibi sanal alemde görülmesini sağlıyorsunuz.

iPhone’da DNS Nasıl Değiştirilir?

iPhone akıllı telefonunuzda öncelikle bir kablosuz ağa bağlanmalısınız. Yani Wi-Fi bağlantısı kurmalısınız. Daha sonra “Ayarlar > Wi-Fi” bölümünden bağlandığınız ağa gidin. Daha sonra bağlandığınız kablosuz ağ üzerine bir kere dokunun. Karşınıza çıkan pencerede DNS yazan yere dokunun ve gördüğünüz DNS adresini yani rakamları silin.

iPhone’da DNS Nasıl Değiştirilir2

Daha sonra girmek istediğiniz yeni DNS adresini yazın. Ama yazarken ilk DNS adresini yazdıktan sonra ikinci DNS adresini yazmak için araya virgül koyun (8.8.8.8, 8.8.4.4 gibi). Yeni DNS adresini yazdıktan sonra üst bölümdeki geri butonuna dokunun. Eğer isterseniz Wi-Fi kapatıp açarak ayarların geçerli olduğundan emin olabilirsiniz.

Android Telefonlarda DNS Değiştirme

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.