Mobil

iPhone’da Herhangi Bir Şarkıyı Zil Sesi Yapmak

iPhone’un kendi zil seslerinden sıkıldıysanız sevdiğiniz bir şarkıyı zil sesi yapmak istiyorsanız şimdi anlatacağımız adımları takip ederek bu işlemi hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

1.Adım

iTunes’i açın ve Müziklerinizden istediğiniz bir müziği seçin.

2.Adım

Seçtiğiniz müziğin üzerine sağ tıklayın ve “Bilgi Ver” seçeneğini tıklayın. Seçenekler sekmesine gelin. Orada “Başlat” ve “Durdur” olarak iki kutucuk göreceksiniz. Müziğin ne zaman başlayıp ne zaman biteceğini buradan deneyerek ayarlayın ve kutucukları işaretleyin.

İşlemi tamamladığınızda “Tamam” diyerek onaylayın.

3.Adım
Sağ tıklayarak  şarkının bir AAC sürümünü oluşturun. Artık kitaplığınızda özgün bir AAC sürümü olacak. İsterseniz bu sürümün adını orjinalinden ayırt etmek için değiştirebilirsiniz.

Orjinal şarkının üzerine sağ tıklayıp yine “Bilgi Ver” seçeneğini tıklayın ve “Seçenekler” sekmesine gelin. Buradan daha önce işaretlemiş olduğumuz kutucukları kaldırıyoruz.

11349830_10153572589339415_109685064_n

4.Adım

Oluşturduğunuz AAC şarkısını sağ tıklatın ve “Windows Gezgininde Göster” seçeneğini tıklayın.Böylece yeni oluşturduğumuz şarkının dosya yolunu görebileceğiz.

Daha sonra bu şarkıyı masaüstüne alın ve uzantısını “m4r” olarak değiştirin.

4.Adım

5.Adım
Bilgisayarınıza iPhone’unuzu bağlayın ve iTunes’u açın. Yukarıdan üç noktayı seçin ve açılan menüden “Ses Tonları” öğesini tıklatın.

5.Adım

6. Adım
Ses Tonları bölümüne masaüstünden şarkınızı sürükleyin.

7.Adım
iPhone simgesine tıklayın ve Ses Tonları bölümüne gidin -> Ses Tonlarını Eş Zamanla -> Seçilen Ses Tonları -> ve Şarkınızı  seçin ve Uygula butonuna basın.

6. Adım

Son adım olarak Telefonunuza dönün ve Ayarlar > Sesler > Zil Tonu bölümünden zil sesinizi değiştirin.

Bu işlemi tekrarlayarak istediğiniz müzikleri iPhone’unuzda zil sesi olarak kullanabilirsiniz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu