iPhone’da Kullanım Süresini Nasıl Uzatabiliriz ?

iPhone kullanan 1000 kişiye ”Telefonunuzda nefret ettiğiniz özellik nedir? ” diye sorsanız, herkesin vereceği ilk cevap ”Şarjım çok çabuk bitiyor.” olacaktır. Ben de bir iPhone kullanıcısı olarak diyebilirim ki bu şarj olayı gerçekten çok can sıkıcı olabiliyor. Aşağıda yazdığım küçük ipuçlarını telefonunuza uyguladığınızda eski kullanımlarınıza göre daha uzun bir kullanım süresi aldığınızı göreceksiniz. Unutmayın ki bu uygulamalar sonrasında çoğu özellikten kısıtlanmış olacaksınız.

 

1) 3G yerine Edge Kullanın

Şarjı en hızlı bitiren etken şüphesiz ki 3G üzerinden gerçekleştirilen internet erişimidir. Şarjdan tasarruf etmek istiyorsanız interneti kullanmadığınız zamanlarda 3G’yi kapatın , Edge üzerinden bağlantı kurmaya devam edin. Edge bağlantınız süresince Whatsapp gibi anlık mesajlaşma bildirimleriniz sorunsuz ve hızlı bir şekilde gelmeye devam edecektir. 3G’yi kapatmak için Ayarlar-Hücresel-3G seçeneğini kapatın.

fotoğraf-4-338x600

2) Arkaplanda Uygulama Yenilemeyi Kapatın

Arkaplanda uygulama yenileme özelliği, iPhone’unuzda bulunan her uygulamanın arkaplanda açıkken sürekli olarak yenilenmesini ve bu sayede güncel tutulmasını sağlar.Eğer arkaplanda çok fazla uygulamayı açık bırakırsanız hem internet kullanımınız artacak hem de şarj süreniz azalacaktır.Bu özelliği Ayarlar-Genel-Arkaplanda Uygulama Yenile kısmından kapatabilirsiniz.

fotoğraf-2-338x600

1 2 3Sonraki sayfa

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu