iPhone’da Notlara Şifre Koyma Nasıl Yapılır ?

iPhone’da Notlara Şifre Koyma Nasıl Yapılır ?

iPhone notlar uygulamasına ekleyebildiğimiz her bilgiyi bir parola ile meraklı gözlerden uzak tutabilirsiniz. iPhone’da Notlara Şifre Koyma ve şifreyi kaldırma oldukça basittir.

Gizli kalmasını istediğiniz notlarınıza parola koyarak başkalarının erişimine engel olabilirsiniz. Bu sayede özel bilgileriniz, banka bilgileriniz, gizli mesajlar veya telefon numaraları gibi gizili kalmasını istediğini notlarınız belirlediğimiz şifre ile daha güvende olacaktır.

iPhone’da Notlara Şifre Koyma Nasıl Yapılır ?

iPhone Notlar uygulamasına paro koymayı hem Notlar uygulaması üzerinden hemde iPhone ayarları üzerinden yapabilirsiniz.

Notlar üzerinden şifrelemek için;

– Notlar uygulamasına girin ve parola koymak istediğiniz notu seçin. Not’un sağ alt köşesinde bulunan Paylaşım sekmesine tıklayın.

– Açılan pencerede “Parolayı ayarla”‘yı seçerek istediğiniz bir parolayı koyabilirsiniz.Bu işlemi yaptıktan sonra sizden bir de ipucu isteniyor. Eğer parolanızı unutursanız ya da parola sorunu yaşarsanız bu ipucundan yararlanabiliyorsunuz.

Ayarlar üzerinden Notlar’a Parola koymak içinse;

– Ayarlar üzerinden  “Notlar” bölümüne girin.

– Bu ekran üzernden “Parola” kısmına girin.Hepsi bu kadar.

iPhone'da Notlara Şifre Koyma Nasıl Yapılır ?

iPhone’da Notlara Konulan Şifre Nasıl Değiştirilir ?

– Notlarımıza koyduğumuz şifreleri değiştirmek için ilk olarak “ayarlar” a girin ve “Notlar” uygulamasını seçin.

– Parola oluşturmak içinde kullanılan bu ayar menüsü üzerinden “parolayı değiştir” sekmesine girrerk buradan parolanızı değiştirebilirsiniz.

– Bir nottaki parolayı kaldırmak içinse;

Parolasını kaldırmak istediğiniz notu notlar uygulamasına girerek seçin. Ardından seçim sonrasında gelen parola ekranına mevcut parolanızı yazın. Bu işlemden sonra nota erişiminiz açılmış oluyor. Ardından yapacağınız işlem ise oldukça basit. Sadece paylaşım ölümüne tıklayıp buradan ise “kilidi kaldır” demeniz yeterli. Bu işlemden sonra bir sonraki aşamada artık parola isteme sorunu kalmıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?