Mobil

iPhone’da Numara Engelleme Nasıl Yapılır ?

iPhone’da Numara Engelleme Nasıl Yapılır ?  iPhone’da Mesaj Engelleme Nasıl Yapılır ? Engellenen Numara Aradığında Ne Olur? Engellenen Numara Gizliden Arayabilir mi? Engellediğim numarayı tekrar eski haline nasıl getirebilirim ?

İstemediğiniz kişilerden çağrı yada mesaj almak istemeyebilirsiniz. iPhone’unuzda istenmeyen numaraları engelleme ve mesajları engelleme işlemini yapmak oldukça basittir.

iPhone’da Numara Engelleme Nasıl Yapılır ?

1 – iPhone Telefon Uygulaması ile Numara Engelleme

Ana ekranınız üzerinden, Telefon uygulamasını açın ve Son Aramalar sekmesine gidin.

Bu sekme üzerinden gelen ve yaptığınız son 100 aramayı görüntüleyebilirsiniz. Düzenli olarak, her yeni arama listeye eklenir ve en eski aramalar listeden çıkar.

Şimdi engellemek istediğiniz numara veya kişi listesinin en sağında yer alan “i” ikonuna dokunun. Ekranı en alt kısma kaydırarak “Bu Arayanı Engelle” seçeneğine dokunarak, kişi veya numarayı engellemiş olursunuz.

Bu engellemeniz kişi veya numaranın sizi aramasını, mesaj atmasını veya FaceTime çağrısı göndermesini önler.

2- iPhone Mesajlar Uygulaması ile Numara Engelleme

Ana ekranınız üzerinden, Mesajlar uygulamasını açın. Engellemek istediğiniz kişinin veya numaranın mesajının üzerine dokunun. Enranın sağ üst köşesinde yer alan “i” ikonuna dokunun.

Gelen ekranda, ekranın en üstünde yer alan kişi bilgisine dokunun ve ekranı aşağıya kaydırarak “Bu Arayanı Engelle” seçeneğine dokunun.

3 – iPhone FaceTime Uygulaması ile Numara Engelleme

Ana ekranınız üzerinden, FaceTime uygulamasını açın. Buradan son gelen ve yaptığınız FaceTime çağrılarını görüntüleyeceksiniz. Engellemek istediğiniz kişi veya numaranın yanında “i” ikonuna dokunun. Gelen ekrandan, ekranı aşağıya kaydırarak “Bu Arayanı Engelle” seçeneğine dokunun.

iPhone’da Numara Engelleme Nasıl Kaldırılır ?

Engellediğiniz kişi veya numaraları Ayarlar > Telefon > Arama Engelleme/No. Belirleme menüsü üzerinden görüntüleyebilirsiniz.

Engellediğiniz numaranın engelini kaldırmak için, ekranın sağ üst köşesinde yer alan “Düzenle” seçeneğine dokunun ve numaranın sol tarafından çıkan kırmızı kaldırma ikonuna dokunarak engeli kaldırın.

iPhone’da Engellenen Bir Numara Aradığında Ne Olur?

Engellediğiniz numara sizi aradığında, bildirim almazsınız ve arama kaydı düşmez. Bununla birlikte arayan kişiye sürekli meşgul tonu gider.

iPhone Engellenen Mesajları Görebilir miyiz ?

Engellediğiniz kişi veya numaradan gelen mesajları hiçbir şekilde göremezsiniz.

iPhone Numara Engelleme Nasıl Anlaşılır?

Engellendiğinizi anlamanın tek yolu karşı tarafı aramaktır. Eğer ki sürekli meşgul tonu düşüyorsa bu engellendiğiniz anlamına gelir.

Engellenen Numara Gizliden Arayabilir mi?

Bunun cevabı evettir. Eğer ki hattınız gizli aramaları kabul edecek şekilde yapılandırılmışsa (varsayılan olarak bu şekilde yapılandırma yapılmaktadır), engellediğiniz numara, numarasını gizlerse sizi arayabilir.

.:: Whatsapp Numara Engelleme Nasıl Yapılır ?

.:: Android Telefonlarda Numara Engelleme Nasıl Yapılır?

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu