iPhone’da Olması Gereken Uygulamalar

iPhone'da Olması Gereken Uygulamalar

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bu yazımızda yeni iPhone alanların yüklemesi gereken, iPhone için olmazsa olmaz,  mutlaka her iPhone’da Olması Gereken Uygulamalar ‘ı derledik. Bu uygulamalar ile iPhone’u daha verimli ve keyifle kullanmanız mümkün.

Akıllı telefonlarımızı bu kadar kullanışlı ve işlevsel hale getiren şey mhakkak kullanılan uygulamalardır. Çok farklı alanlarda  işlerimizi yapabilmemize olanak sağlayan mobil uygulamalar oldukça yararlı işler başarabiliyorlar.

Eğer yeni bir iPhone aldıysanız onu daha kullanışlı bir hale getirebilmek için bir dizi uygulama yüklemeniz gerekecektir. Tavsiye ettiğimiz iPhone’da Olması Gereken Uygulamalar ‘dan bazıları sadece iOS işletim sistemini kullanan cihazlarda bulunurken, bazıları ise hem Android hem de iOS işletim sistemini kullanan akıllı cihazlarda kullanılabilir.

iPhone’da Olması Gereken Uygulamalar

iPhone’u iPhone yapan bu uygulamaların birçoğu ücretsiz indirilebiliyor ve cihazdan maksimum fayda almanızı sağlıyor. Sizinde tavsiye ettiğini bir uygulama varsa yorum kısmına yazarak bu yazımıza katkıda bulunabilirsiniz.

Şimdi iPhone’u iPhone yapan, cihazdan maksimum veri alabilmek için kullanabileceğiniz uygulamalar geçebiliriz.

Bitaksi

iPhone'da Olması Gereken Uygulamalar (2017)

iPhone ve iPad akıllı cihazlarınız için geliştirilmiş olan BiTaksi uygulamasını kullanarak istediğiniz zaman istediğiniz her yere hızlı bir şekilde taksi çağırabilirsiniz.

Tamamen ücretsiz olarak kullanabileceğiniz BiTaksi uygulaması ile İstanbul’ da yaşayan kullanıcılar sadece tek bir dokunuş ile taksi çağırabilecek ve taksi ile gidecekleri mesafe tutarını uygulama üzerinden hesaplayabileceksiniz. Uygulama sayesinde taksi çağırdığınız için hiç bir ekstra ücret ödemeyeceksiniz.

Tandem

iPhone'da Olması Gereken Uygulamalar (2017)

Tandem uygulaması ile kullanıcıların öğrenmek istedikleri, merak ettikleri ve geliştirmek istedikleri yabancı dillerin eğitimi alabilmeleri ve pekiştirebilmelerini sağlayan bir eğitim uygulaması. Uygulama sayesinde kullanıcılar yazımını, okunuşunu ve anlamını merak ettikleri kelimeleri bunun yanında gramer bilgilerini de öğrenip tazeleyebiliyor. Tandem uygulamasının diğer dil eğitim uygulamalarından farklı olarak bir kullanıcı topluluğu yaratarak bu topluluğun iletişim içerinde olması sağlıyor olması farkını ortaya koyuyor.

Meetweet

iPhone'da Olması Gereken Uygulamalar (2017)

“Amerika’da bir bölgede kim hangi tweeti atıyor?”, “Yozgat’ta bulunan Twitter kullanıcıları ne konuda tweetliyor?” gibi soruların cevaplarını bu uygulamayla bulabilirsiniz. Haritadan bir yer seçin ve sonrasında konum servisi açık olarak tweetleyen kişilerin tweetlerini görün.

FlightRadar24

iPhone'da Olması Gereken Uygulamalar (2017)

Benim gibi uçaklara meraklıysanız; “Şu an üstümden geçen uçak hangi havayolu şirketine ait?”, “Nereden nereye gidiyor?” gibi sorulara cevap bulabilmek ve anlık olarak uçakları takip edebilmek için kesinlikle en iyi uygulama. Aynı zamanda birini yolcu ettiyseniz ya da gelmesini bekliyorsanız uçağın tam konumu, yakıtı, yüksekliği gibi şeylere de ulaşmanız mümkün.

Dream Talk Recorder Pro

iPhone'da Olması Gereken Uygulamalar (2017)

Gece ne tür sesler çıkardığınızı merak ediyorsanız ya da biriyle horluyorsun, horlamıyorsun tartışmasına girdiyseniz en iyi seçeneğiniz bu uygulama olacak. Uyumadan önce uygulamayı açın ve telefonunuzu baş ucunuza koyun. Uygulama bir ses duymaya başladığı anda ses kaydı yapmaya başlayacak.

AVPlayer

iPhone'da Olması Gereken Uygulamalar (2017)

Maalesef iPhone’larda her video formatını oynatmak mümkün değil. Apple’ın dahili video oynatıcısı da bu konuda bana göre yetersiz kalıyor. O yüzden üçüncü parti uygulamalar ile bu işi kolayca halletmek mümkün. En iyi alternatiflerden biri de AVPlayer olmalı.

Dayli

iPhone'da Olması Gereken Uygulamalar (2017)

Her gün fotoğrafını çekip bunlardan bir video yapıp bir yıl boyunca gerçekleşen değişimini Youtube üzerinden yayınlayan birçok kişiye şahit olduk. Dayli size her gün 1 fotoğrafınızı çekmenizi hatırlatıp 365 gün sonunda bu fotoğraflardan bir video elde etmenizi sağlıyor. Belki bu videoyu siz de Youtube üzerinden paylaşırsınız. Neden olmasın?

Zomato

iPhone'da Olması Gereken Uygulamalar (2017)

Bilmediğiniz bir yere gittiğinizde hangi restorant kalitelidir, sizden önce giden kişiler servisi nasıl buldu, o mekan hakkında yorumları ne gibi yorumlara göre hareket etmenizi sağlıyor. Sizden önce gidenlerin değerlendirme ve yorumlarına bakarak o şehre ya da bölgeye yabancılığınızı kimseye fark ettirmeyebilirsiniz.

Trafi (Türkiye)

iPhone'da Olması Gereken Uygulamalar (2017)

Ülkemiz için her şehirde kullanımda olmasa da belli başlı diyebileceğimiz birkaç şehirde gayet güzel çalışıyor. Bulunduğunuz konumdan bir yere toplu taşıma ile gitmek istediğinizde ilk tercihiniz kesinlikle Trafi olmalı. En ucuz seçenek, en az yürüme, en az aktarmalı seçenek gibi farklı güzergahları sizlere sunacak ve saat kaçta nereden binmeniz gerektiği konusunda sizi yönlendirecek.

Money Pro

iPhone'da Olması Gereken Uygulamalar (2017)

Hesap kitap işleriyle başınız dertteyse en büyük yardımcınız bu uygulama olacak. Harcamalarınızı uygulamaya girdiğinizde o hafta ya da o ay yaptığınız harcamaların toplamı, neye para harcadığınızı görebilir ve analiz edebilirsiniz.

CamScanner

iPhone'da Olması Gereken Uygulamalar (2017)

Şimdiye kadar hemen hemen hepimiz telefonlarımızın kamerasıyla bir kağıdın fotoğrafını çekip birilerine göndermişizdir. Bunu yaptığımızda kağdıın altında, üstünde ve yanlarında boş alanlar kalır. CamScanner ile kağıdın fotoğrafını çekip belirli noktalardan işaretlemeler yaparak tarayıcıdan görüntü almış gibi fotoğraflar elde edebilirsiniz.

Tureng

iPhone'da Olması Gereken Uygulamalar (2017)

İngilizce, Almanca ve Fransızca gibi global olarak yaygın dillerden birini öğrenmeye başladıysanız çoğunlukla bir sözlüğe ihtiyaç duyarsınız. Her zaman yanınızda fiziksel bir sözlük taşıma imkanınız yoksa sarılacağınız ilk şey genelde telefonunuz olur. Telefonunzda ise açtığınız ilk uygulama bundan sonra Tureng olacak. Gerek kelime gerekse söz öbekleri bakımında gayet zengin bir içeriğe zengin olan Tureng sözlük günlük hayatta işlerinizi kolaylıkla halletmeniz konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.

Horizon

iPhone'da Olması Gereken Uygulamalar (2017)

Telefonu muz gibi dik tutarak video çekenleri sevmiyorsanız, telefonu dik de tutsanız yatay videolar elde etmek istiyorsanız bu uygulama sizler için adeta biçilmiş kaftan. Horizon telefonunuzu her ne açıyla tutarsanız tutun yatay videolar elde etmenizi sağlıyor.

] }

1 Yorum

Superman  -  28 Kasım 2019 / 03:18

bir çok yerde aradım sonunda çözümü burada buldum.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol