iPhone’da Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır ?

iPhone’da Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır ?

iPhone’da uygulamaların otomatik olarak güncellenmesini engelleyebilirsiniz. Bu sayede sınırlı bir internetiniz varsa tasarrıf etmiş olacaksınız. Peki iPhone’da Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır ?

iPhone’unuzda uygulamalar otomatik olarak güncelleniyorsa, bunları kapatmanız daha sağlıklı olacaktır. Yada Otomatik güncelleme seçeneğini birkaç farklı seçenek ile değiştirebilirsiniz. Güncelleme ayarlarını, Wi-Fi ağına girince otomatik olarak yapmasını, Mobil ağda otomatik yapmasını sağlayabilir veya tamamen kapatarak manuel olarak yapmasını sağlayabilirsiniz.

iPhone’da Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır ?

Otomatik güncellemeleri kapatmak için Ayarlar > Apple Kimliği > iTunes ve App Store bölümüne girin. Bu başlık altında “Güncellemeler” kısmı bulunuyor. Güncellemeler   seçeneğini sola kaydırarak kapalı duruma getirin. İşlem sonrası güncellemeler kapatılmış olacaktır.

iPhone'da Otomatik Güncelleme Nasıl Kapatılır

iPhoneda otomatik güncellemeleri açmak için aynı adımları takip ederek seçeneği açık duruma getirebilirsiniz.

Güncellemeler, cihazınızın ya da cihazınızdaki uygulamaların oluşturucuları tarafından en yeni sürümlerini kullanmanıza olanak sağlamaktadır. Güncelleme seçeneğinin açık veya kapalı konumda kullanıma sunulmuş olması bunun cihaza bir zararının olmadığının göstergesidir. Zaten zarar veren bir durum söz konusu olsa üretici firma bunu seçenek olarak kullanıcılara sunmaz.

Güncelleme ayarlarının kapalı konuma alınması cihaz yazılımı hakkında ya da kullanmış olduğunuz uygulamalar hakkındaki en yeni sürümleri kullanamamanız anlamına gelmektedir. Sürüm indirmelerini manuel olarak yapıyor olsanız dahi bu seçeneğin kapalı olması son sürümleri takip etmeniz açısından sıkıntılar yaratabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

4 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?