Mobil

iPhone’da Tıbbi Kimlik Nasıl Oluşturulur?

Kaza, yaralanma ve bunun gibi durumlarda yardım alalabilmek için iPhone’da tıbbi kimlik nasıl oluşturulur anlatacağız.

Tıbbi kimlik, sizin sağlık bilgilerinizi girdiğiniz bir ortam.Sağlık uygulaması içinde bulunan bu uygulamaya boyunuzu kilonuzu kullandığınız ilaçlardan tutun, sağlık sorunlarınıza kadar her şeyi girebiliyorsunuz.

Üstelik bu tıbbi bilgileriniz kilitli ekranda göster özelliği sayesinden başkaları tarafından görülebilir.

iPhone’da Tıbbi Kimlik Nasıl Oluşturulur?

Tıbbi Kimlik adında pek az bilinen ancak yeri geldiğinde hayat kurtarabilen bu özellik ile kişinin bilinçsiz bulunduğu bir durumda ona müdahele etmek isteyen birinin ya da sağlık ekiplerinin kolayca görüntüleyebildiği bir alan ile kan grubunuzdan, kilonuza ve hatta ulaşmak istediğiniz en yakın kişinin telefon numarasına kadar çok sayıda önemli veri görülebiliyor.

Tıbbi kimliğinize cihazınızın ana ekranında yer alan Sağlık uygulamasından ulaşabilirsiniz.

1 Uygulamayı çalıştırdıktan sonra ekranın sağ altında bulunan Tıbbi Kimlik sekmesine geçerek Tıbbi Kimlik Yarat butonunu kullanmak bu işlemin ilk adımını oluşturuyor.

2 İsim ve doğum tarihi gibi açık bilgiler bu alanda listeleniyor. Ancak istenirse bir fotoğraf da yüklenebiliyor ve en doğru müdahele için varsa hastalıklar ve alerjiler hakkında notlar düşülebiliyor. Bunun devamında alerji reaksiyonları ve bunların ilaçları ile ilgili bilgiler bırakmak mümkün.

3 Ayrıca acil durumda aranacak kişinin telefon numarasını da bu alana girebilirsiniz. Birden fazla acil durum iletişim bilgisi ekleyebileceğinizi unutmayın.

4 Son olarak ağırlık ve boy gibi yararlı olabilecek değerler için ekranın en altında bir alan ayrılmış.

iPhone'da Tıbbi Kimlik Nasıl Oluşturulur?

Eğer istenirse tıbbi kimliğinizi telefonunuzun ana ekranından erişime açabilirsiniz. Zira telefonda bir şifre varsa müdahele etmek isteyen kişi acil durumda aranması gereken numarayı görüntüleyemez. Eğer kişi çok hassas bir durum altındaysa en doğru müdahelenin çabucak yapılması sağlanmış olur.

iPhone’un tıbbi kimlik uygulaması hakkında bilinmesi gerekenler bunlar. Eğer siz de hassas bir  kondisyona sahipseniz böyle bir özelliği devreye sokmak her zaman hayatınızı kurtarabilir.

Buradaki yazımızda

Apple SOS nedir, nasıl kullanılır, iPhone acil durum kişisi nasıl eklenir, SOS araması nasıl yapılır, SOS Çağrısı İptal Etme, Otomatik Ara’yı kapatma ve Geri Sayım Sesini Kapatma nasıl yapılır sorularının cevaplarını bulabilirsiniz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu