1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. iPhone’da Titreşim Sorunu Yaşayanlar için 4 Öneri

iPhone’da Titreşim Sorunu Yaşayanlar için 4 Öneri

iPhone’da Titreşim Sorunu Yaşayanlar için 4 Öneri

iPhone kullanıcıları telefonlarınız sesli arama yada mesajlaşmaşarda titreştmediğine dair sorunlarla geliyorlar. Bizde bu yazımızda iPhone’da titreşim sorunu yaşayanlar için 4 öneri sunacağız.

Bulunduğunuz ortamlarda bazen kişilerin cep telefonunuzun sesini duymamasını isteyebilirsiniz. Bu noktada titreşim uyarısı yaratabilme özelliğinden faydalanabilirsiniz.

Eğerki titreşim çalışmıyorsa aşağıdaki öerilerimizi uygulayarak bu sorundan kurtulmanız mümkün.

iPhone’da Titreşim Sorunu Yaşayanlar için 4 Öneri

1 – Telefonunuzun titreşim özelliği aktif mi? 

Belkide titreşimi aktifleştirmediniz. Bunun için; Ayarlar > Sesler bölümüne geli ve burada bulunan “Titreşim” seçeneğini aktifleştirin.

2 – Telefonu sıfırlayabilirsiniz!

iPhone titreşim sorununuz devam ediyorsa telefonu sıfırlamanız bu sorınu gidermenize yardımcı olabilir. iPhone’u sıfırlamadan önce iTunes yada iCloud ile mutlaka yedeklerinizi alın.

iPhone sıfırlama için; Ayarlar > Genel > Sıfırla yolunu izleyerek Tüm ayarları sıfırla seçeneğini seçin. Sıfırlama işlemi sonunda titreşim sorunıu devam ediyormu kontrol edebilirsiniz.

3 – Telefonu geri yükle yapın!

Üstteki 2 yöntem işe yaramadıysa iPhone’unuzu geri yükleme yapmalısınız. Bunun için; 1 iTunes veya iCloud’u kullanarak iPhone’unuzu yedekleyin. 2 Cihazınızı bilgisayara bağlayın. 3 ITunes’u açın. 4 Özet sayfasına yönelin. 5 Geri Yükle düğmesini tıklayın ve ekrandaki talimatları izleyin. 6 Bir kez elden geçirildikten sonra, iPhone’unuzun titreşimini kontrol edin.

4 – Son Çare…

iPhone’da Titreşim Sorunu yukarıdaki yöntemlerle giderilmediyse telefonunuzda bir donanım sorunu olabilir.Son çare olarak Apple servisini öneriyoruz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap