Mobil

iPhone’dan Android’e Whatsapp Aktarma

IOS sistemli bir cihazdan Android’e geçiş yapacaksanız ve Whatsapp mesajlarınızında yeni telefonunuza aktarılmasını istiyorsanız iPhone’dan Android’e Whatsapp aktarma nasıl yapılır yazımızda bulabilirsiniz.

iPhone’dan Android’e Whatsapp Aktarma

iPhone Whatsapp yedeği androide aktarma için iPhone Backup Browser isimli ücretsiz bir yazılım kulanacağız.Bu  sayede iPhone’daki tüm WhatsApp verilerini kolayca Android’e taşıyabilirsiniz. Bu veriler kişileri, mesajları ve tüm medya dosyalarını kapsıyor.

1 Birinci adım için iPhone’u iTunes‘u kullanarak tümüyle yedekleyin. Yedeğin şifrelenmemiş olduğuna dikkat edin.

2 iPhone Backup Browser‘i bilgisayarınıza indirerek iTunes ile oluşturmuş olduğunuz yedek dosyasını gösterin.

3 (-) işaretine basarak ChatStorage.sqlite isimli dosyayı bir klasöre çıkartın. Tüm WhatsApp konuşmalarının saklandığı klasör budur.

iPhone’dan Android’e Whatsapp Aktarma

4 Eğer fotoğraflar ve videolar gibi medyalarıda saklamak isterseniz net.whatsapp.WhatsApp isimli grubu bularak içerisindeki Library/Media adıyla başlayan her şeyi seçerek bir klasöre çıkartın.

iPhone’dan Android’e Whatsapp Aktarma

5 Tüm bu dosyalar çıkartıldıktan sonra USB gibi bir veri kablosuyla tümünü Android cihazınızın dahili hafızasına taşıyın.

6 Android cihazınıza WazzapMigrator uygulamasını indirin. Uygulamanın ücretsiz sürümünde yalnızca WhatsApp’taki yazılı mesajları aktarabiliyoruz. Ancak 9,64 liralık pro sürümünde ayrıca medya dosyalarıda taşınabiliyor. Taşıma işleminin biraz zaman aldığını belirtelim. Uygulamayı buradaki PlayStore linkinden indirebilirsiniz.

7 Uygulamayı çalıştırdığınızda otomatik olarak taşınan dosyaları tanır. Ancak medyalar için klasörü manuel olarak göstermeniz gerekiyor.

iPhone’dan Android’e Whatsapp Aktarma

8 Her şey tamamsa şimdi Play tuşuna basarak uygulamanın bir WhatsApp yedek dosyası oluşturmasını sağlayın. Daha sonra bu dosya WhatsApp tarafından okunacak. Yedek dosyası oluşturulduysa şimdi WhatsApp’ı Android’inize indirin ve telefon numaranızı doğruladığınız ekrandan yedeği yükleyin.
iPhone’dan Android’e Whatsapp Aktarma için tüm yapmanız gerekenler bunlar.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu