iPhone’dan Outlook’a Rehber Aktarımı Nasıl Yapılır?

 iPhone’dan Outlook’a Rehber Aktarımı Nasıl Yapılır?

iPhone’daki kişi bilgilerinizi farklı platformlarda(Outlook gibi) kullanmak için bilgilerinizi aktarmanız gerekir. Outlook’a rehber aktarımı nasıl yapılır?

iPhone içindeki kişileri Outlook’a aktarmanın en kolay yolu, öncelikle iCloud’u bilgisayara indirmeniz gerekiyor. Bunun için iCloud.com sitesine girin, Apple kimliği ve şifreniz ile oturum açın. Ardından sağ üst köşede yer alan iCloud Ayarlar bölümüne tıklayın, resimdeki gibi sayfanın en altında Windows için iCloud PC’ye yükleyin linkine tıklayın.

icloud-pc-indir-300x156

İndirme işlemi bitirdikten sonra kurun, masaüstüne kısa yol gelmez ise programlar bölümünden iCloud ikonunu görebilirsiniz. Giriş yapınca karşınıza resimdeki gibi bir ekran gelecek, tekrar Apple kimlik ve şifre girmeniz gerekiyor.

icloud-hesabi-300x138

Oturum açtıktan sonra ekranda 4 ana bölüm var, buradan sadece Kişiler-Takvimler-Görevler kısmı işaretli kalsın. Buradan uygula butonuna basıyoruz.

icloud-rehber-300x204

Uygula dedikten sonra bir süre beklemek zorunda kalacaksınız. Sonrasında işlem tamamlanacak. Tabi, Outlook’unuzun aktif olduğundan emin olun.

iPhone’daki rehberinizin Outlook aktarım işlemi bu kadar. Eğer, iCloud üzerinde kişileri göremiyorsanız, Ayarlar-iCloud kişiler bölümünün aktif olduğundan emin olunuz.

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Kaynak: