iPhone’dan Silinen Numaraları Geri Getirme!

iPhone telefon rehberi silindi, iPhone'da silinen kişiler nasıl geri alınır, iPhone'dan silinen numaraları geri getirme nasıl yapılır?

Bu yazımızda iPhone’dan silinen numaraları geri getirmek, silinen iPhone rehberini kurtarmak için 3 farklı yöntem önereceğiz.

Bir yanlışlık sonucu iPhone rehberi silinmiş yada iPhone kişi listesi yok, kaybolmuş ise iPhone’da silinen numaraları geri yükleme ile ilgili aşağıdaki anlatımızı yaptığınız zaman iPhone kişi listesini geri yükleyebilirsiniz.

Telefon rehberinden yanlışlıkla numara silme çoğumuzun başımıza gelmiştir. Bazen bir yazılım güncellemesi sonrasında bile telefon rehberinin kaybolma olasılığı vardır.  iPhone’u sıfırladıktan sonra kişi listesi kaybolmuş olabilir.

iPhone kullanıcısı olarak rehberden silinen numaraları geri getirmek veya silinen rehberi getirmek için iTunes yada iCloud’ı kullanmak en hızlı ve sorunsuz yöntemdir.

iMyFone kullanarak iPhone’dan silinen numaraları geri getirme

iPhone telefon rehberinizi yanlışlıkla silerek tüm önemli kişileri silmişseniz silinen numaraları geri getirmek için çok kolay bir yöntem önereceğiz.

iMyFone D-Back File Recovery Software (iMyFone D-Back Dosya Kurtarma Yazılımı) ile kişilerinizi kurtarabilirsiniz. Program ile bilgisayar yada telefonunuzun arızalanması sonucunda kaybolan rehberinizi ve diğer her türlü veriyi geri alabilirsiniz.

iMyFone firması, bunun yanısıra Android cihazların kayıp verilerini kurtarabilen başka bir kurtarma yazılımı olan D-Back Android Data Recovery’yi de piyasaya sürdü.

Resmi siteden iMyFone D-Back’i buraya tıklayarak ücretsiz indirin ve programı açın.

Adım 1: Soldaki sekmeler listesinden Smart Recovery (Akıllı Kurtarma) seçeneğini seçin.

iMyFone kullanarak iPhone'dan silinen numaraları geri getirme

Adım 2: Taramadan sonra, kurtarılabilir veriler size sunulacaktır. Buradan geri kurtarmak istediğiniz verileri seçebilirsiniz.

iMyFone kullanarak iPhone'dan silinen numaraları geri getirme

iCloud kullanarak iPhone’dan silinen numaraları geri getirme

1 Telefonunuzdan Ayarlar – iCloud’a giriyorsunuz. Kişiler’i kapalı değilse kapatıyorsunuz.

iPhone'dan Silinen Numaraları Geri Getirme

2 Çıkan uyarı ekranında “iPhone’umda Tut”a dokunuyorsunuz.

iPhone'dan Silinen Numaraları Geri Getirme

3 Kişileri’i açık konuma getiriyorsunuz ve uyarı ekranını “Birleştir”e dokunarak kapatıyorsunuz.

iPhone'dan Silinen Numaraları Geri Getirme

4 Artık rehberden silinen kişileriniz geri yüklenecek, bomboş rehber yerine kişileriniz çıkacak.

Dilerseniz bilgisayarınızdan iCloud.com’a giriş yaparak Kişilerinize göz atabilir, düzenleyebilir, vCard formatında bilgisayarınıza yedekleyebilir ve geri yükleyebilirsiniz. Yedeklemenin nasıl olacağını buradaki konumuzda daha önce anlatmıştık.

iTunes kullanarak iPhone’dan silinen numaraları geri getirme

iTunes yardımıyla, iPhone verilerinin son yedeklerini kullanarak lişi listenizi geri getirebilirsiniz.

1-  iTunes açın ve sol üstte beliren iPhone sembolüne tıklayın.

2 – Açılan sayfada yedekler kısmına bakın.

3 – Bu alanda en son alınan yedeğin tarihi gösteriliyor. Bu aşamada sakın yedek almaya basmayın. Önceki yedekten geri dönmeniz gerekiyor. Eğer son yedekleme tarihi sizin için uygunsa bu yedeği telefonunuza geri yükleyerek iPhone’dan Silinen Numaraları Geri Getirmeyi sorusuz başarabilirsiniz.

iPhone Rehberi iTunes ile Geri Yükleme

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu