Mobil

iPhone’um Neden Çok Isınıyor, Ne Yapmalıyım?

0
(0)

Bildiğiniz gibi akıllı telefonlar içeriğindeki birçok yüklü dosya ve çeşitli etkileşimleri ile yoğun bir şekilde çalışmakta ve bu çalışmanın neticesinde de mikro işlemciler yoğun bir şekilde ısınmaktadır. iPhone’un neden çok ısınıyor, ne yapmalıyım?

  • Özellikle Apple’ın amiral gemisi iPhone modellerinde karşılaştığımız bu ısınma problemlerinin başlıca sebeplerinden biri şüphesiz uzun telefon görüşmeleridir. Telefon görüşmesi yaparken telefonun içeriğinde yer alan donanımlar aşırı bir şekilde çalışacağından dolayı normalden çok daha fazla ısı yaymakta bu da telefonun hızlı bir şekilde ısınmasına yol açmaktadır.
  • Aynı zamanda telefon ile konuşurken telefonu yanağımıza fazla yaklaştırırsak vücut ısımız ile telefonun ısınma hızında artış yaşanabilecektir. Aynı zamanda çoklu multimedya araçlarını aktif bir şekilde kullanan iPhone modelleri ile video izlerken normal çalıştığından çok daha fazla çalışacağından çabuk ısınabilmektedir.
  • Oyun oynarken de telefonun kapasitesi zaman zaman kendini aşabilmekte ve bu durum ciddi ısınma sorunlarına yol açabilmektedir. Tüm bu saydığımız etmenler telefonun oğlan ısınma durumlarına örnek olarak gösterilebilir. Bu hemen hemen her telefonda olacağından dolayı telefonunuzda anormal bir durum söz konusu değildir.
  • Güneş ya da sıcaklığı fazla ortamlarda bırakılan telefonlar da doğal olarak normalden çok daha fazla ısınacaktır. Asıl anormal olan durum cep telefonunuz şarj durumundayken normalden çok fazla ısınıyorsa ve elinizle bu ısıyı ciddi manada hissedebiliyorsanız büyük ihtimalle telefonunuzun pilinde ya da fanlarında bir problem vardır. Yetkili servise götürerek bu sorunu kolayca çözebilirsiniz.

iphone-cok-isiniyor-ne-yapmali-200x300

 

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.