iPhone’umu Satmak İstiyorum Ne Yapmalıyım ?

iPhone'umu Satmak İstiyorum Ne Yapmalıyım ?

Merhaba dostlar. Bu yazımızda İkinci el iPhone’umu satmak istiyorum ne yapmalıyım diye soranlar için iPhone satarken dikkat edilmesi gerekenleri ve satış yapabileceğiniz platformları ele alacağız.

iPhone, iPad veya iPod touch cihazınızı satmadan, başkasına vermeden yada takas etmeden önce yapmanız gerekenler var.

iPhone’umu Satmak İstiyorum, iPhone Nasıl Satılır ?

iPhone’u satmadan önce önemli verilerinizi ve dosyalarınızı tamamen silmelisiniz. Ama öncesinde yedek almayı unutmayın. Cihazınızı iTunes’a bağlayıp bir yedeğini mutlaka alın. Bu yedeği yeni aldığımız cihaza dönmek (Restore) için kullanılabilelim.

Yedeğimizi aldıktan sonra cihazımızı kutusundan çıktığı haline yani Fabrika Ayarlarına (Factory Settings) getirme işlemine başlıyoruz.

iPhone’u sıfırlamak için Ayarlar-Genel-Sıfırla-Tüm İçerikleri ve Ayarları Sil yolunu izleyin.  Tüm verilerin silinmesi sadece birkaç dakika alacak.

İçerik ve ayarları silmek cihazı fabrikadan çıktığı haline geri getirir. Bu sayede telefonunuzu alan kişi, onu ilk kez almış gibi ilk kurulumu gerçekleştirebilir.

iPhone’um kaç para eder diye soracak olursanız, değer konusunu belirleyen bazı ölçüler bulunmaktadır. Bunlar;

  • Cihazın yeni olması,
  • Yüksek kapasiteli depolama alnına sahip olması,
  • Hasarsız olması,
  • Garantisinin devam etmesidir.

2.el iPhone satışı yapabileceğiniz bir çok platform var. Sahibinden, Letgo, Gittigidiyor gibi sitelere ilan verebilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol