iPhone’un Aşırı Isınması Nasıl Önlenir ?

iPhone’un Aşırı Isınması Nasıl Önlenir ?
Akıllı telefonların en önemli sıkıntılarından biri aşırı ısınma sorunudur. iPhone’lardada aşırı ısınma sorunu ile karşılaşılabiliyor. Peki iPhone neden aşırı ısınır ? iPhone’un Aşırı Isınması Nasıl Önlenir ?

iPhone’un ısınmasının birçok nedeni olabilir. Bu nedenle oldukça doğal sebeplerden ötürü olabileceği gibi bir donanım sorunundan da kaynaklanıyor olabilir.

iPhone neden aşırı ısınır ?

iPhone genellikle 2 faktör yüzünden ısınma problemi yaşar. Bunlar;

1 – Çevre sıcaklığı:  Apple’ın tavsiye ettiği ortam sıcaklığı 0-35 C arası. Öncelikle aşırı sıcak mekanlarda telefonunuzu bırakmamanız çok önemli.

2 – Uygulamalar : Arka planda çok fazla uygulama çalışıyor olabilir. Özellikle aşırı sistem kaynağı tüketen oyunlar iPhone’unuzun ısınma problemi yaşamasına neden olabilir.

iPhone’un Aşırı Isınması Nasıl Önlenir ?

iPhone ısınma problemini önlemek için, öncelikle sorunun kaynağını doğru tespit etmelisiniz.

1 – Arka planda çalışan uygulamaları kapatın

Ayarlar > Genel > Arka Planda Uygulama Yenile yolunu kullanarak, arka planda sürekli kendini yenileyen uygulamaların çoğunu kapatın. Bu işlemi yaparak hem şarjınızın daha uzun gitmesini hem de internet harcamanızın azalmasını sağlayacaksınız.

2 – Otomatik Veri Göndermeyi Kapatın

iPhone’unuzun aşırı ısınma problemini çözebilmek için yapılabilecek diğer bir adım da, Apple’a otomatik olarak verileri gönderme ayarını kapatmak.

Bu işlemi yapmak için;  Ayarlar > Gizlilik > Tanılar ve Kullanım kısmından, Otomatik olarak gönder seçeneğini kaldırıp, Gönderme seçeneğini seçin.

3 – iPhone’u Güncelleyin

Eğer iOS sürümünüz güncel değilse güncelleyin. Çünkü Apple, yayınladığı birkaç güncellemede özellikle aşırı ısınma sorunlarını çözmek istedi.

4 – Kılıf Kullanmayın

iPhone telefonunuzu kılıf içinde kullanıyorsanız, şarj ederken kılıftan çıkarınız. Özellikle şarj sırasında cihaz ısınacaktır.

5 – Wi-Fi varken Mobil Veri Kullanmayın

iPhone Wi-fi kullanırken daha az kaynak tüketir. Daha az ısınır. Bu yüzden eğer Wi-Fi olan bir ortamdaysanız, 3G-4.5 G değil de Wi-Fi kullanmaya dikkat edin.

6 –  Kullanmadığınız servisleri kapatın

Kullanmadığınız zamanlarda; Bluetooth, Wi-Fi, Haritalar, Konum servislerini kapatın.

iPhone Servis Fiyatları

 

Yorum Yap