İşlemci ( Cpu ) Isı Derecesi Nasıl Ölçülür

İşlemci ( Cpu ) Isı Derecesi Nasıl Ölçülür

Bu konumuzda Cpu ( işlemci ) ısı derecesi nasıl ölçülür bunun hakkına bilgi vermek istiyorum. İlk önce işlemcinin ısı derecesini neden ölçeriz . Bilgisayarın Beyni olan işlemciler , iş yükünden dolayı fazlası ısınmasından , devamlı meşgul oluşundan bilgisayarımızın performansında hissedilir derece de yavaşlama olmaktadır.

İşlemci ( Cpu ) Isı Derecesi Nasıl Ölçülür

Bilgisayarınızın İşlemcisi eğer fazla ısınırsa Bilgisayar performans düşmesi olacağı için çalıştığınız programlar sizi son derece rahatsız edici olacaktır. Bizde bu konuda Bilgisayarımızda performansları kontrol etmek için Ram,ağ bağlantıları kontrol ederken birde Bilgisayarımızın Isı değeri nasıl diye kontrol etmemiz gereke bilir.Bilgisayarımızın Soğutucu Fanların da bir sıkıntı olacağını da unutmadan Bilgisayarımızın Normal Isı Değerleri ; İşlemcinin Yükü olmadan (boşta ) yaz aylarını da Dikkat edersek 40-45 Derece araları Normaldir.

Bu Değerleri etkileyecek Etkenler ; yaz günleri , Kış günleri , Oda sıcaklığı , Bilgisayar kasasının hava sirkülasyonu var mı yok mu ? , Deniz olan bölgelerdeki nem miktarı hep bunları etkileyen etmenlerdir.

Bilgisayarımızın Sıcaklık Değerini Nasıl Ölçeriz ?

Bilgisayarımızın Isı Değerini Ölçmek için Kullanacağımız Programın ismi Core Temp Bu program ile Bilgisayarımızın ısı değerini ölçebiliriz ve Bu Değerleri Gözlemleyerek Müdahale edebiliriz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.