İşte Galaxy S6’da olup, iPhone 6’da olmayan 6 özellik!

İşte Galaxy S6’da olup, iPhone 6’da olmayan 6 özellik!

Teknoloji dünyasının, akıllı telefon sektörünün iki dev ismi olan Samsung ve Apple ürünlerinde ki bir karşılaştırma ile karşınızdayız. Samsung’un 1 Mart günü Barcelona’da tanıttığı Galaxy S6 modelinde olup Apple’ın Eylül 2014’de tanıttığı iPhone 6 modelinde hangi 6 özellik bulunmuyor inceleyelim. İlk olarak kesin ve kavisli bir ekran iPhone 6’da bulunmayan bir özellik. Samsung Galaxy S6 Edge‘de özellikle kenarlarında keskin bir çerçeve olmadığını biliyoruz. Bir diğer önemli özellik ise kablosuz şarj özelliği.

Samsung-Galaxy-S6-review-34-970-80-300x169

 

 

 

 

Bir sonraki iPhone ile gelmesi beklenen bu özellik iPhone 6’da bulunmamaktadır. Samsung Galaxy S6 ile bu özelliğini de kullanıcılara sunmuş olup, devrim niteliğinde önemli bir farka imza atmış diyebiliriz. Üçüncü özelliğimiz olarak kalp ritmi özelliğini söylememiz mümkündür. iPhone 6’da bulunmayıp Samsung Galaxy S6’da bulunan bu özellik ile kullanıcılar kalp ritimlerini ölçebilecekler.

Dördüncü özelliğimiz kızılötesi vericidir. Galaxy S6, hemen tepesinde bulundurduğu ve uzaktan bir kumanda gibi kullanmanızı sağlayan kızılötesi vericiye sahiptir. Bu özellik ile evinizde bulunan televizyon ve ses sistemlerini uzaktan yönetebileceksiniz. Ve maalesef bu özellikte iPhone 6‘da yer almamaktadır. Beşinci özelliğimiz ise oldukça hızlı bir şekilde UFS flaş depolamadır. Bu özellik ile uygulamaların oldukça hızlı bir şekilde yüklenmesi sağlanmaktadır. Son özellik ise, iPhone 6’da bulunmayan modenr bağlantı donanımıdır. Bluetooth 4.1 ve LTE Advanced bunlara örnek verilebilir. Ayrıca NFC özelliği iPhone 6’da olduğu gibi kısıtlı bir kullanım alanına (ödeme alanı) sahip değildir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?