Mobil

iTunes Kullanmadan iPhone için Zil Sesi Nasıl Ayarlanır?

iTune kullanmak size zor geliyorsa ve iPhonea müzik atmak istiyorsanız iTunes Kullanmadan iPhone için zil sesi nasıl ayarlanır detaylı olarak yazımızda anlatıyoruz.

Telefonunuz Android ise zil sesi atmak oldukça kolay, sürükle bırak. Ancak IOS sistemli cihazlarda bu sıkıntılı bir süreç.

Normalde iPhone’a yeni bir zil sesi eklemek için sadece iki yol bulunuyor: Bunlardan biri ve en kolayı, iTunes’tan zil sesi satın almak.

Sizlerle daha önce iTunes’i kullanarak herhangi bir şarkıyı iPhone’da nasıl zil sesi olarak ayarlayabileceğinizi anlatmıştık.

Peki iTunes kullanmak size zor geliyorsa ne yapacaksınız?

Şimdi iTunes olmaksızın herhangi bir şarkıyı nasıl zil sesi yapabilirsiniz gelin buna bakalım.

iTunes Olmadan iPhone için Zil Sesi Nasıl Ayarlanır?

Öncelikle cihazınıza Garageband uygulamasını indirmeniz gerekiyor. Uygulama Apple’ın geliştirdiği bir uygulama aşağıdaki AppStore linkinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

‎GarageBand
Price: Free
  1. adım olarak müzik kütüphanenizden zil sesi yapmak istediğiniz şarkıyı önceden ayarlayın. Bu adımı kesinlikle atmamalısınız. Aksi halde GarageBand içerisinden şarkınızı bulamazsınız.
  2. adım Garaband’ı açın, Enstrüman bölümünde herhangi birini seçerek istediğiniz şarkıyı aktarıyorsunuz ve “Görüntüle” butonuna ardından “Döngü Tarayıcı” butonuna dokunuyorsunuz.

iphone-zil-sesi

3.adım ardından müzik sekmesine tıklayın ve zil sesi yapmak istediğiniz şarkıyı seçin. Burada gri renkli soluk görünen şarkıları GarageBand’e ekleyemiyorsunuz.

iphone-icin-zil-sesi

4.adım Garaband üzerinde açılan şarkıyı dilediğiniz gibi düzenleyebilir, kesebilirsiniz. Ayarlamalarınızı yaptıktan sonra artık son aşamaya geçebiliriz. Varsayılan uzunluk oldukça kısa olduğundan şarkı uzunluğunu düzenlemeniz gerek. Bunu da sağ üstteki minik + simgesine dokunarak yapıyorsunuz. Düzenleme bölümünde şarkının dilediğiniz bölümünü almanız mümkün.

garageband-zil-sesi

garageband-zil-sesi-ayarlama

5.adım Üst menüde yer alan aşağı doğru duran oka tıklayarak “Müziklerim” seçeneğine tıklayın. Bu kısımda hazırladığınız şarkıyı göreceksiniz.

garageband-muziklerim

Paylaş seçeneğine tıklayın ve açılan ekrandan “Zil” simgesine dokunun. İçe aktar seçeneği ile müziği zil sesleriniz arasına ekleyin. Tüm işlem bu kadar. Dilerseniz Garageband üzerinden dilerseniz Ayarlar > Sesler > Zil Sesi menüsünden zil sesinizi kolaylıkla ayarlayabilirsiniz.

 

garageband-muzik-zil-sesi

iphone-mp3-zil-sesi

il sesiniz “Şarkım” adıyla kaydedilecektir. Dilerseniz ismini değiştirebilirsiniz.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu