Mobil

iTunes Yedeğinden iPhone Rehber, SMS, Fotoğraf, Video ve Uygulamaları Kurtarın, Geri Yükleyin

0
(0)

iTunes iPhone Yedeğini Nerede Salıkyor

Apple cihazlar için iOS işletim sistemi verileri yönetmek için iTunes sistemine bağlıdır ve telefonunuzdaki neredeyse tüm bilgiler iTunes üzerinde tutulur. Eğer iPhone akıllı telefon kullanıyorsanız verilerinizi yedeklemek için iTunes kullanabiliyorsunuz. Bir iTunes Backup içerisinde telefonda tutulan tüm verileri sayabilirsiniz. Yani bir iTunes yedeği rehber, takvim, SMS, fotoğraf, video, notlar, konum bilgisi, uygulama bilgileri gibi birçok bilgiyi barındırmaktadır. Tabi bahsettiğimiz bu iTunes yedeği sadece iTunes tarafından okunabilmektedir.

Ücretsiz bir Windows uygulaması olan iPhone Backup Extractor, iTunes yedeğinden  rehber, takvim, SMS, fotoğraf, video, notlar, konum bilgisi, uygulama bilgileri gibi verilerinizi geri yükleyerek kurtarmanızı sağlıyor. Uygulamayı çalıştırdığınız zaman varsayılan iTunes konumundan başlayarak tüm bilgisayarı tarıyor. Eğer iTunes dizininde olmayan bir iTunes backup dosyası aratıyorsanız kendiniz elle işaret edebiliyorsunuz.

iPhone Backup Extractor yedek dosyasını okuyarak hangi dosyaları açacağının bir listesini sunuyor. iPhone Backup Extractor ile iPhone ve iPad ile oluşturulmuş iTunes yedeğinizdeki verilerin neredeyse hepsine ulaşabiliyorsunuz. Bunların arasında, rehber ve kişiler, arama geçmişi ve çağrı kayıtları, kaydedilen oyunlar ve uygulama bilgileri, MMS ve SMS mesajları gibi birçok veri bulunuyor.

iphone-backup-extractor

iPhone Backup Extractor yedeği alınmış iTunes verilerini CSV, Vcard veya ICAL dosya formatına dönüştürebiliyor. Ardından bu verileri isterseniz Excel, Outlook veya Webmail ile import edebiliyorsunuz. KML dosyaları da Google Earth ile kullanmak üzere alınabiliyor.

iPhone ve iPad ile alınmış iTunes yedeklerini kurtarmak ve geri yüklemek için oldukça yararlı olan iPhone Backup Extractor uygulamasını aşağıdaki linkten indirebilirsiniz.

iPhone Backup Extractor indirin.

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Bu yazıya kaç yıldız verirsin?

Lütfen değerlendir!

Yazının puanı: 0 / 5. Toplam oy: 0

Bu yazıya şimdiye kadar puan veren olmamış. İlk sen puanlamak ister misin?

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu

TeknolojiDolabı'ndan ayrılmak üzeresiniz.

Bekleyin...
adresine 10 saniye içinde yönlendirileceksiniz...

Devam etmek için yukarıdaki linke tıklayın yadabağlantıyı iptal edin.