En iyi Jason Statham Filmleri

En iyi Jason Statham filmleri.listemizde Aksiyon filmi diyince akla ilk gelen aktörlerden, bu tür filmlerin aranılan ismi Jason Statham’ın en iyi filmlerini sunacağız.

Jason Statham kimdir?

12 Eylül 1972 tarihinde, Sydenham, Londra’da doğan ünlü aktör, ailesinin mesleği nedeniyle sokak tiyatrosu ile erken yaşlarda tanıştı. Müzik ve tiyatro ile ilgilenmiş olsa da genç yaşta kendisini spora yönlendiren Statham, özellikle dövüş sporları ve dalgıçlıkla ilgilendi. 1992 yılında dünya 12.si oldu. İlk olarak kariyerine modellik ile başladı. Bu şekilde keşfedildi.

Snatch / Kapışma

Aksiyon Dolu en iyi 10 Jason Statham Filmi

IMDB Puanı: 8.3

Yönetmen: Guy Ritchie

Senaryo: Guy Ritchie

Yapımcı: Angad Paul

Oyuncular: Jason Statham, Brad Pitt, Benicio Del Toro

Suç ve aksiyon türünün son dönemdeki en dikkat çeken örneklerinden biri olan Kapışma, Londra’nın suçla örülü yeraltı dünyasında vuku bulan iki farklı hikayeyi ele alıyor.

Annesi ve babası bir uçak kazasında tanıştıkları için, kaza yapan uçağın adını alan Türk ve her ne kadar isminin bir silah ismi olduğunu söylesede 19. yüzyıldaki bir baletin ismini alan ortağı Tommy, sokak köşelerinde gizlice yapılan boks maçlarını düzenleyen iki kafadardır. Kendilerine başarı kazandıracak olan bir dövüş turnuvası düzenlemesi için, düşmanlarını öldürtüp domuzlara yedirten mafya babası Tuğla Kafaya başvururlar.

Çingene Mickey maç yerine kendi kurallarıyla oynamaya başlayınca iş çığrından çıkar. Bu arada dört parmak franky ve 86 karatlık elmas londra’da kaybolmuştur. Franky’nin tuzağa düşürüldüğünü öğrenen kuzen Avi, Frakny’yi kontrol etmesi ve elması bulması için sağkoluyla Londra’ya gelir.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu