Kablosuz İnternetinizi İzinsiz Kullananları Bulun

Kablosuz İnternetinizi İzinsiz Kullananları Bulun

Kablosuz İnternetinizi İzinsiz Kullananları Bulun yazımızla Kablosuz internete kimler bağlanmış, wi-fi kimler kullanıyor öğrenebilirsiniz.

Who Is On My Wifi kablosuz ağınızı denetleyerek bağlantınızı izinsiz kullananları görüntülemenize imkan tanıyan bir programdır. Who Is On My Wifi ağınızdaki bütün bilgisayarları görüntüler ve tanımadığı yeni bir bilgisayar tespit ettiğinde sizi uyarır.

Kablosuz İnternetinizi İzinsiz Kullananları Bulun

Biliyorsunuz, kablosuz internetimizin şifresini her ne kadar saklasakta, bir şekilde ele geçiren bilgisayar canavarları olabilir. Peki biz bu bilgisayar canavarlarını nası tespit edeceğiz veya o anda kablosuz internetimizi kimler kullanıyor bilmek istiyorsak aşağıdaki programı bilgisayarınıza kurmanız yeterli olacaktır. Böylece kablosuz internetinize bağlananları görebilecek ve şifremizi yeniden değiştirebileceğiz.

Kullanacağınız programın adı Who Is On My Wifi. Bu programı google arama motorundan aratarak bilgisayarınıza indirebilirsiniz. Who Is On My Wifi Kurulduktan sonra kablosuz ağınızın adres aralığını tarayarak size o ağı kullanan tüm makinelerin adlarını, MAC adreslerini, IP adreslerini ile bağlantı durumlarını bir liste halinde sunacaktır.

 Kablosuz İnternetinizi İzinsiz Kullananları Bulun

Yukarıdaki resimde de gördüğünüz gibi kablosuz internetinize bağlı olan tüm cihazları görebileceksiniz. Listeden ağdaki cihazların diğer donanım bilgilerine ulaşabileceğiniz gibi tanıdığınız cihazları “KNOWN” ve tanımadıklarınızı da “UNKNOWN” olarak işaretleyebilirsiniz.

Ayrıca programın ücretli sürümünde tüm bu özelliklerin yanında listede olupta tanımadığınız cihazları anında engelleyebiliyorsunuz.Yani şifreli ya da şifresiz olsun, ağınızı izinsiz kullananları anında engelleyebilirsiniz. Ücretsiz sürümde engelleme olmamasına rağmen, programın verdiği MAC adreslerini modeminizde de elle girerek engelleyebilirsiniz.

.:: Who Is On My Wifi’yi buraya tıklayarak indirebilirsiniz ::.


Kablosuz modem sürekli kopuyor yada kablosuz bağlantı zayıf sinyal veriyorsa Wi-Fi Çekim Gücünü Arttırma ile ilgili önerilerimize buraya tıklayarak bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.