Kayıp veya Çalınan Android Telefon Nasıl Bulunur?

Kayıp veya Çalınan Android Telefon Nasıl Bulunur?

Kayıp veya çalınan Android telefon nasıl bulunur? Bir anlık dalgınlıkla kaybettiğiniz yada çaldırdığınızı düşündüğünüz Android telefonu bulmak için neler yapacağınızı biliyor musunuz?

Android telefonunuz çalındıysa ya da kaybolduysa Google’ın telefonumu bul özelliği ile telefonunuzun harita üzerinde nerede olduğunu görebiliyorsunuz.

Google, kayıp telefonları bulmak için Google Cihazımı Bul isimli bir uygulama geliştirdi. Ancak, bu sistemi işler hale getirmek için, “Cihazı Bul” ayarını etkin hale getirmelisiniz.

Kayıp veya Çalınan Android Telefon Nasıl Bulunur?

Google’ın kullanıma sunduğu Find your phone (Telefonumu bul) özelliği Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra Hesabım sayfası altında en altta sol köşede görebilirsiniz.

Adım 1- Google hesabınıza giriş yaparak profil resminizin hemen yanındaki noktalı açılır menüye tıklıyor ve en alta inerek Hesabım’ı seçiyorsunuz. ( https://myaccount.google.com/ adresinden de Hesabım sayfasına ulaşabilirsiniz. )

Adım 2- Hesabım sayfasında “Oturum Açma ve Güvenlik” altında “Telefonunuzu Bulun“u göreceksiniz. Başlayın’a tıklıyorsunuz.

Adım 3- Sonraki sayfada Google hesabınıza bağlı cihazlar listeleniyor. Buradan kayıp Android telefon yada tabletinizi seçiyorsunuz ve Google hesabınıza giriş yapıyorsunuz.

Kayıp veya Çalınan Android Telefon Nasıl Bulunur?

Bu noktadan sonra Android telefonda verilerinizin güvenliğini sağlamanıza yardımcı olmak amacıyla 7 seçenek sunuluyor.

# Telefonunuzun zilini çaldırma ve yerini bulma,

# Telefonunuzu şifreyle kilitleyip not bırakma,

# Kendi numaranıza telefon etme,

# Google hesabınıza erişimi engellemek için telefonunuzdaki oturumu kapatma,

# Operatörünüze ulaşma,

# Yerel yardıma ulaşma,

# Cihazınızı silme.

Kayıp veya Çalınan Android Telefon Nasıl Bulunur?

Çalınan yada kaybolan telefonunun IMEI numarasını bulmak için Google Hesap Özeti sayfamıza giderek gidip şimdiye dek kullanmış olduğumuz tüm cihazların IMEI numarasını elde etme şansımız var.

Bunu nasıl mı yapacaksınız? Buradaki yazımıza bakmanız yeterli!!!

İlgili Yazılar

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol