Kimlik Doğrulama Gerekli Google Hesabınızda Oturum Açmalısınız Çözümü

kimlik doğrulama hatası

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Google Play Store’da bir uygulama yada oyun yüklerken kimlik doğrulama gerekli Google hesabınızda oturum açmalısınız uyarısı ile karşılaşabilirsiniz. Bu sorunun çözümü oldukça basittir.

Google Play kimlik doğrulaması gereklidir” hatası (Cihazınız İngilizce ise bu hatanın karşılığı şöyle olmalı: “Google Play authentication is required”.) Android cihazlarda yaygın bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır.

Bir kaç kolay adımda Google Play kimlik doğrulama hatasını nasıl çözeceğinizi göstereceğim.

kimlik doğrulama hatası

Bu sorunu çözmek için ilk etapta Google Play verilerini temizlemek yeterli olacaktır.

Play Store verileri temizlemek için,

  • İlk önce, Ayarlar>Uygulamalar  (Bazı telefonlarda/tabletlerde uygulama yöneticisi olabilir) kısmına giriyoruz.
  • Oradan Google Play Store’ı buluyoruz.
  • “Önbelleği temizle” ve “Verileri Temizle“i tıklayın ve Tamam diyin.

kimlik doğrulama hatası

Eğer bunları yapmanıza rağmen sorun halen devam ediyorsa

Play Store gidin ve “Ayarlar → Uygulamalar → Google Play Store” menüsüne girin, burada “Güncellemeleri Kaldır” seçeneğine tıklayın.

Hata sizden veya Play Store`den kaynaklanmıyor olabilir. Google hesabınızı kaldırıp yeniden bilgilerinizi girerek deneyebilir veya farklı bir Google hesabı ile deneme yapabilirsiniz. Google hesabınızı kaldırdıktan sonra, telefonunuzu yeniden başlatın.

Alternatif olarak, Android cihazınızda Play Store ve Play Services’in en son sürümünü kullanmanız daima tavsiye edilir. Bir güncellemenin mevcut olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Play Hizmetleri veya Play Store için bir güncelleme mevcutsa, bu sorunu düzeltmek için hemen güncelleyin.

Yukarıdaki bütün seçenekleri denediniz ve bir sonuç alamadıysanız, en son yapmanız gereken bir şey kalıyor. O da telefonunuzu fabrika ayarlarına geri yüklemek.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol