Kişiler Listesinde Olmayanlara iMessage Bildirimlerini Kapatma

Kişiler Listesinde Olmayanlara iMessage Bildirimlerini Kapatma

iPhone’da bilinmeyen kaynaktan gelen mesajları filtreleyebileceğinizi biliyor muydunuz? Kişiler Listesinde Olmayanlara iMessage Bildirimlerini Kapatma nasıl yapılır ?

Tanımadığınız kişilerden sürekli bildirim gelmesini istemiyorsanız iPhone kişi mlistenizde ekli olmayanlardan gelen  iMessage bildirimlerini engelleyebilirsiniz.  Bu özellik, SMS tabanlı mesajlar için bildirimleri kapatmamaktadır.

Kişiler Listesinde Olmayanlara iMessage Bildirimlerini Kapatma

Bu yazımızda bilinmeyen kişilerden gelen mesajlar için iMessage bildirimlerini nasıl kapatırsınız anlatacağız.

Yöntemin işleyiş biçimi basittir: iOS, Kişiler’iniz dışındaki kişilerden gelen mesajları otomatik olarak belirleyecek, onları ayrı bir listede sınıflandıracaktır.

Böylece bilinmeyenler kategorisine giren herkesten gelecek olan mesajlar için bildirim sesi duymayacak, herhangi bir titreşim hissetmeyecek veya ekranınıza uyarı düşmeyecektir.

Kişiler Listesinde Olmayanlara iMessage Bildirimlerini Kapatma için ;

1) Ana ekranınızdan Ayarlar uygulamasına dokunun.

2) Mesajlar menüsüne gidin.

3) Bilinmeyenleri Filtrele seçeneğini etkinleştirin.

Özelliği etkinleştirdiğinizde, mesaj gönderen kişi Kişiler listenizde yer almıyorsa onun mesajı için herhangi bir bildirim almazsınız ve mesajı ayrı bir listede sınıflandırılır.

Özelliği etkinleştirdikten sonra Mesajlar uygulamasını açarsanız, ekranın üst kısmında iki sekmenin olduğunu görürsünüz. İlk sekmeden Kişiler listenizde olanlardan gelen iMessage gönderilerini veya SMS gönderilerini görebilirsiniz. İkinci sekmede ise filtreye takılan iMessage gönderilerini görebilirsiniz.

#iMessage Nasıl Kapatılır ?

#iPhone iMessage’da Yeni Emojileri Kullanmak

#iMessage Kaydı Nasıl Silinir?

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol