Büyük ilgi görmüş Kitaptan Uyarlanan en iyi Diziler

Edebiyat dünyasındaki romanlar, öyküler, çizgi romanlar sadece kitapseverlerin değil, beyaz perdenin de en önemli ilham kaynaklarından biri. Sevilen bir çok film ve dizi yaşanmış olaylardan yada romanlardan uyarlanmıştır. Bizde bu yazımızda büyük ilgi görmüş Kitaptan Uyarlanan en iyi Diziler listesi yaptık.

Kitaptan uyarlanan diziler oldukça ilgi görüyor. Bu uyarlama dizilerin kitaplarını okuyanlar, diziyi farklı bir gözle bakarak seyrediyorlardır eminim.

Kitaptan diziye uyarlanan yabancı eserler arasında bazıları kitabın dışına çıkıyor ve buda kitapları okuyanların tepkileri ile karşılaşıyor.

Sizlere kitaplardan uyarlanan En iyi diziler listesi hazırladık. İşte dizisi çekilen kitaplar.

Kitaplardan Uyarlanan En iyi Diziler

Kitaplardan Uyarlanan En iyi Diziler listemizi IMDB puanına göre oluşturduk.

Game of Thrones

Kitaplardan Uyarlanan En iyi Diziler

IMDB Puanı:  9.5

Yönetmen:Alan Taylor, Alex Graves, David Nutter, Michelle Maxwell MacLaren, Brian Kirk, Timothy Van Patten, Neil Marshall, David Petrarca, Daniel Minahan

Senaryo :George R.R. Martin,  David Benioff,  D.b. Weiss

Yapımcı : George R.R. Martin,  David Benioff

Oyuncular:Peter Dinklage, Lena Headey, Emilia Clarke, Emilia Clarke, Kit Harington, Sophie Turner, Maisie Williams

Sezon Sayısı: Toplam Sezon Sayısı 8 /  Yayıonlanmış Sezon Sayısı 7

aht Oyunları, senaryosu Amerikan yazar George R. R. Martin’in ilki 1986 yılında basılan epik fantezi roman serisine dayanan, Amerikan yapımı dünyaca ünlü fantastik dizidir.

Yazların yıllarca sürdüğü ve kışların da bir ömür geçmek bilmediği bir dünyada, Westeros hükümdarlığı kefaretini ödemekteydi. İhanet, şehvet, ayak oyunları ve doğaüstü güçler, entrikacı güney ve yabani doğu topraklarından, soğuk kuzey ve arkasında karanlık diyarları zapt eden Kadim Duvara kadar Krallığın dört bir köşesini hırpalıyor idi. Krallar ve Kraliçeler, Şövalyeler ve sürgündekiler, düzenbazlar ve asiller ‘Demir Taht’ için kanlı bir mücadeleye tutuşurlar.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15Sonraki sayfa

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu