Klavyede bir tuşa Basınca Başka Harf Çıkıyor Sorunu Çözümü

Klavyede bir tuşa Basınca Başka Harf Çıkıyor Sorunu Çözümü

Klavyenizi kullanırken klavyede bir tuşa basarken başka harf çıkıyor ise çözümü için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

Klavyede farklı harfler çıkması sornu sık karşılaşılan problemlerden biridir. Bir tuşa basınca farklı bir karakter, yada birden fazla karakter yazıyor olabilir.

Genel olarak format sonrası veya yanlışla bastığımız bir tuş nedeni ile oluşan bu sorunda farklı harf kombinasyonu karakterlerin yerleri değişmesi nedeniyle sıkıntı yaşanabilmektedir.

Klavyede bir tuşa Basınca Başka Harf Çıkıyor Sorunu Çözümü

1 İlk önce bilgisayarın dil ayarlarından değişikliğe gidin Bunun için; Denetim Masası > Bölgesel ve Dil Seçenekleri > Diller > Varsayılan Giriş Dili >  adımlarını izleyerek Türkçe ( Q ) klavyeyi seçin ve diğer dil tercihlerini kaldırın.

2 Bilgisayarınızda FN tuşu takılı kalmış olabilir, fn tuşu basıp tekrar klavye deneme yapınız.

3 Klavye donanımında arıza olma ihtimali’de yüksek olabileceğini unutmayın, bilgisayarda bir başka klavye takınız ve deneyiniz veya yanlış harf çıkan klavye bir başka bilgisayarda deneyin sorun var mı? yok mu? kontrol ediniz aynı sorun orada da devam ediyorsa klavye arızalı demektir.

Klavyenin herhangi bir tuşunu kalıcı, süreli veya belirli bir programa özel olmak üzere devre dışı bırakabilirsiniz. Nasıl yapılacağını öğrenmek için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap