Klavyede Metrekare ve Metreküp Nasıl Yapılır ?

Klavyede Metrekare ve Metreküp Nasıl Yapılır ?

Ödevlerinizde yada çeşitli hesaplarınızda kullanmak üzere klavyede metrekare ve metreküp işareti nasıl yapılır bu yazımızın konusunu olşturuyor.

Klavyede Metrekare ve Metreküp Nasıl Yapılır ?

Office programlarında, yazacağınız makale, ders notları ve projelerinizde ihtiyaç duyacağınız m² işareti bilgisayarınızda ASCII kodu olarak kayıtlı. Oldukça kolay ve hatırlanabilir olan bu kodu kullanarak, metre kare işaretine ihtiyaç duyduğunuzda internetten kopyalamakla uğraşmadan kendiniz oluşturabilirsiniz. M2 işaretine Excel gibi hesaplama yapılan bilgisayar programlarında da sıkça ihtiyacınız olacaktır.

Klavyede Metrekare İşareti Nasıl Yapılır ?

1 Klavyenizde “Num Lock” tuşunun açık olduğundan emin olun. 2 Ardından “Alt” tuşuna basılı tutarak Num Lock sayıları ile 0178’i tuşlayın (Alt + 0178)

Klavyede Metreküp İşareti Nasıl Yapılır ?

1 Klavyenizde “Num Lock” tuşunun açık olduğundan emin olun. 2 Ardından “Alt” tuşuna basılı tutarak Num Lock sayıları ile 0179’u tuşlayın (Alt + 0179)

Özet geçersek Klavyede Metrekare ve Metreküp yapmak için;

m (alt+0178) : m²
m (alt+0179) : m³

tuş kombiansyonlarını kullanacağız.

Bu sayede ² ve ³ işaretini oluşturmuş olduk.

Klavyenizde sayısal bir tuş takımı yoksa, üstteki satırdaki sayı tuşlarını kullanamazsınız. Bunun yerine, Windows’un Karakter Haritası’nı açın ve ilgili karakteri kopyalayın.

Başlat menüsünden Çalıştır’ı seçin ve ardından charmap yazın. (Bunu Başlat düğmesinin yanındaki Windows 10 arama kutusuna yazmanız yeterlidir). Karakter haritası açılır ve birçok karakter görüntülenir. İstediğiniz üzerine tıklayın, ardından Seç’i tıklayın ve daha sonra kopyalayın. Daha sonra fare imlecini işareti eklemek istediğiniz yere getirin CTRL – V tuşlarına basarak yapıştırın.

Yorum Yap

Yorum Yap