Kopyala Yapıştır Nasıl Yapılır ?

Kopyala Yapıştır Nasıl Yapılır ?

Klavyede Kopyala Yapıştır Nasıl Yapılır, herhangi bir dosyayı nasıl bir yerden başka bir yere nasıl kopyalayabilirsiniz, kopyala yapıştır kısayolu varmıdır öğreneceğiz.

Bilgisayarınızdaki bir dosyayı başka bir yere kopyalamanın bazı yöntemleri vardır. Kopyala yapıştır’ı mose ile yada klavye kısayolları ile kolayca yapabilirsiniz.

Kopyala Yapıştır Nasıl Yapılır ?

Kopyala Yapıştır’ı mouse ile yapmak için ; Mouse ile kopyalayacağınız dosya yada dosyaları seçerek sağ mouse tuşuna tıklayıp buradaki kopyala seçeneği seçip sonrasında kopyalamayı gerçekleştirilmesini istediğiniz bölüe geçip buradada gene sağ mouse tıkı ile yapıştır diyebilirsiniz. Böylelikle dosyanız istediğiniz yere kopyalanmış olacaktır.

Kopyala Yapıştır Nasıl Yapılır

Eğer dosyayı eski yerinde bırakmadan direk taşımak isterseniz dosya üzerinde mouse sağ tık kes diyerek dosya taşımada yapabilirsiniz.

Kopyala Yapıştır klavye kısayolu;  Kopyalamak istediğiniz dosyanın veya dosyaların üstüne gelerek seçin ve ardından CTRL + C tuşlarına basarak dosyayı kopyalayın.  Dosyayı yapıştırmak istediğiniz klasöre giriş yaparak; CTRL + V tuşlarına basarak dosyayı yapıştırın.

Kopyala Yapıştır Nasıl Yapılır

Dosyayı kopyadığınız yere taşımak istiyorsanız yani dosyayı kesmek istiyorsanız CTRL + X kısayolunu da kullanabilirsiniz. Kesip yapıştırdığınızda dosya kopyalanan alana taşınmakta ve eski yerinden silinmektedir.

Kopyala Yapıştır Nasıl Yapılır yazımızın sonunda kopyala yapıştır kısayol tuşlarının yanında bilgisayarınızda kullanabileceğiniz bir çok klavye kısayol tuşlarının ne işe yaradığına buradaki yazımıza bakarak öğrenebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

2 yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.