Mobil

Kulaklık Modunda kalan iPhone Nasıl Düzeltilir ?

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

iPhone’lerda karşılaşılan durumlardan biriside telefonun kulaklık modunda takılı kalmasıdır. Peki Kulaklık Modunda kalan iPhone Nasıl Düzeltilir ?

Bazı kullanıcılar telefonunun kulaıklık modun da takılı kaldığını dile getirmekte. Kulaklığın çok hızlı şekilde çıkarılması, kulaklığın cihaz işlem yaparken çıkarılması, iPhone ile uyumsuz düşük kalite kulaklık kullanılması yada 3.5mm kulaklık girişindeki bir sorun iPhne’un kulaklık modunda kalmasına neden olabiliyor.

Gelelim sorunun nasıl çözüleceğine? Aşağıdaki bu sorunun çözümü için birkaç öneride bulunduk. Bunları uygularsanız sorununuza çözüm bulabilirsiniz.

Kulaklık Modunda kalan iPhone nasıl düzeltilir ?

1 – Kulaklığı bir kaç kez takıp çıkarın

iPhone kulaklık modunda takılı kaldı sorununu da çözmek içinde bu klasik yöntemi deneyebilirsiniz. Kulaklığı 3-4 kere çıkarıp tekrar takın. Sorun düzelmedi ise diğer çözüm önerilerine geçebilirsiniz.

2 – Kulaklık girişini temizleyin:

Telefonların ekranlarını ve arka kapak kısmını ekran koruyucu ve kılıflar ile koruyabiliyoruz. Ancak kulaklık ve şarj girişi noktalarını tozlardan maalesef koruyamıyoruz.

3.5mm kulaklık girişinde biriken bir toz, su kalıntısı vs de soruna sebebiyet verebiliyor. Bunu kulaklık girişinizi zarar vermeyecek şekilde temizleyebilirsiniz. Kürdanın ucuna ufak bir peçete koyun ve bunla beraber hafif hafif temizleme işlemi yapın.

3 – iPhone’u Yeniden başlatın

Telefonları kapatıp açmak sistemin yeniden başlamasını sağlar. Bu yüzden telefonunuzu kapatıp açtığınızda ses sistemleri de yeniden başlayacağı için bu sorununuz çözülebilir.

4 -iPhone’u güncelleyin veya geri yükleyin

iOS cihazınız jailbreak’li ise dikkat etmeden yüklediğiniz bir tweak sistem dosyalarına zarar vermiş olabilir.

Cihazı DFU moda alıp kurtarma veya güncellemeyi deneyin. (Bakınız : iPhone DFU Mod Nedir ?)

Bu işlem uzun sürecek ancak neticede modifiye edilmiş sistem dosyaları yerini orijinal sistem dosyalarına bırakacak. Diğer deyişle cihaızınız satın aldığınız ilk haline geri dönecek.

5 – Son Çare

Tüm bunlar işe yaramadıysa geriye tek bir şey kalıyor; Apple Destek.

İster Twitter üzerinden isterseniz de web tarayıcınızdan destek ekibine derdinizi anlattığınızda cihazınızın kulaklık modunda kalmasının donanımsal mı yazılımsal mı olduğu ortaya çıkacak, işin ehli kişilerin önerileriyle sorununuzu çözeceksiniz.

Uzaktan yardım da kar etmediyse uygun bir vaktinizde bulunduğunuz şehirdeki Apple yetkili servis sağlayıcılardan birini ziyaret edeceksiniz.

Apple Store Randevusu Almak için Ne Yapmalı?

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu