Land Rover Range Rover Velar (2018)

 Land Rover Range Rover Velar (2018)

Land Rover’ın SUV pazarındaki yeni aracı tutkunlarının merakla beklediği Land Rover Range Rover Velar (2018) nihayet Türkiye’de.

 

Mart 2017’de dünya lansmanı yapılan Range Rover Velar, 139.900 €’dan başlayan fiyatıyla Borusan Otomotiv 1 Ağustos’tan itibaren Land Rover yetkili satıcılarında yerini aldı.

Land Rover Range Rover Velar (2018)

Range Rover Evoque ve Range Rover Sport arasındaki boşluğu doldurmak için tasarlanan Velar, daha önce orta boy SUV segmentinde görülmemiş lüks, incelik ve arazi yeteneği seviyeleri sunuyor. Bu, yeni bir müşteri türü için yeni bir Range Rover türüdür.

Çok beğeni toplayan otomobilin mevcut Range Rover serisinin en güzel üyesi olduğunu söyleyebiliriz. Şık ve belirgin çizgilere sahip otomobil bir konsepti andırsa da tam anlamıyla bir üretim modeli ve yakın zamanda birçok yerde karşımıza çıkmaya başlayabilir.

SUV’nin 250 bg’lik 2.0 litrelik dört silindirli turboşarjlı, 380 bg’lik 3.0 litrelik süperşarjlı V6 ve 180 bg’lik 2.0 litrelik turboşarjlı dizel motor seçenekleri mevcut.

Jaguar F-Pace ile aynı alüminyum mimarinin kullanıldığı Range Rover Velar, 632 lt’lik geniş bir bagaj hacmi sunuyor ve bu hacim, koltukların da yatmasıyla 1.731 lt’ye kadar ulaşabiliyor. Dış görünümünde Evoque ile Sport modellerinin çizgilerini taşıyan Range Rover Velar’ın cam tavanı her iki modelinkinden çok daha şık gözüküyor.

Biri eğlence sistemi diğeri de klima kontrolü iki ekranı içerisinde barındıran Range Rover Velar, “Touch Pro Duo” olarak adlandırdığı eğlence sistemiyle dört çekirdekli Intel işlemcisi ve 60 GB kapasiteli SSD hard disk imkanı sunuyor.

 

Land Rover Range Rover Velar (2018) Resim Galerisi

Yapılan Yorumlar
Bir Yorum Yapın

Kaynak: