Laptop Touchpad çalışmıyor , ne yapabilirim ?

Laptop Touchpad çalışmıyor , ne yapabilirim ?

Laptop kullanımı Türkiye’de oldukça artmaya başladı. Cep telefonu ve Laptop, teknoloji severlerin vazgeçemeyeceği ikilidir. Asus, Toshiba, Samsung, Lenovo, HP, Casper gibi Laptop modellerin kullanımı arttıkça bir takım sorunlar teşkil edebilir.

Laptoplarda bulunan Touchpad ile Mousenuzu dokunarak kullanabilirsiniz. Ancak bazen bu Touchpadler istenilen verimde çalışmayabilir veya hiç çalışmayabilir.

Laptop Touchpad çalışmıyor , ne yapabilirim

Laptop Touchpadim bozuldu çalışmıyor , nasıl düzeltebilirim ?

Laptoplarda bu gibi sorunlar sıklıkla karşınıza çıkabilir. Bu sorunu nasıl çözebileceğinizi anlatacağız.

– İlk olarak Laptop FN kombinasyonunu kullanmalısınız. FN Tuşuna bastıktan sonra klavyenizin en üstünde bulunan F Tuşlarından hangisi mouse ise ona basmalısınız. Örnek olarak SAMSUNG Laptopu olanlar FB Tuşuna basılı tuttuktan sonra F5 Tuşuna basmalıdır. Tabi bu tuş her modelde F5 Değildir. Bunun için Google’da arama yapabilirsiniz. ” LAPTOP MARKANIZ – MODELİ ” yazıp sonuna ” TOUCHPAD” de yazarsanız FN Kombinasyonlarına ulaşabilirsiniz.

Yukarıda ki işlem işe yaramadı ise büyük ihtimal Driver sorunu yaşıyorsunuz. Laptop markanızın web sitesine giderek Sürücü / Driver indirme sayfasına gidin ve modelinizin tüm driverlarına ulaşın. Burada Touchpad Driver var ise indirip kurunuz. Kurduktan sonra bilgisayarınızı açıp kapatmanız yeterli olacaktır.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.