Mobil

Lenovo Moto Z Modları Nedir ?

Son Güncelleme: 5 Mart 2021

Lenovo Moto Z Modları Nedir ? Moto Z Modları nasıl kullanılır ? Moto Z Modlarının fiyatı nedir ? Moto Mod hakkında her şey yazımızda.

Lenovo’nun geliştirdiği Moto Mod’lar kullanıcılarına kendi telefonlarını ihtiyaçlarına göre tasarlama ve kullanma imkanı sunarken yeni bir kategorinin de temelini atmış durumda.

Üstelik farklı Moto Mod’lar arasında değişim yapmak da çok kolay.

(Moto Z ve Moto Z Play Fiyatı) (Moto Z’ye Bükmeli, Yakmalı Dayanıklılık Testi)

Lenovo Moto Z Modları Nedir ?

‘Tek tık’ ile ana gövde ile birleşen Moto Z akıllı telefon modları şimdiki ve gelecekteki tüm Moto Z ürünleriyle uyumlu olarak tasarlanmış.

Moto Mod‘ları sayesinde Moto Z, bir projektöre, JBL SoundBoost Hoparlör modu ile müzik setine, Hasselblad True Zoom ile profesyonel bir fotoğraf makinesine dönüştürülebiliyor. Telefona “Ek Batarya Modu” da eklenebiliyor.

#Moto G5 Plus vs Moto Z Karşılaştırması

Aslında mod sistemi daha önce LG tarafından da yüzeysel olarak kullanılmıştı. Telefonun arka kapaklarının değiştirilmesiyle beraber farklı özellikler kazanması olarak değerlendirilen modlar sayesinde Lenovo Moto Z satışlarının da epey artması bekleniyor.

Ülkemizde de satışı bulunan tüm bu modlar ve özellikleri neler?

Moto JBL Soundboost Hoparlör Modu

Lenovo Moto Z Modları Nedir - Moto JBL Soundboost Hoparlör Modu

Lenovo Moto Z modlarının içerisinde en çok beğenilenlerinden biri JBL hoparlör modu. Lenovo’nun oyun serisi bilgisayarlarında da anlaşma yaptığı JBL firması tarafından sunulan ses sistemi yine arka kapak olarak telefona takılabiliyor.

Üzerinde telefonun ayakta durmasını sağlayan bir de stant bulunan JBL modunun teknik özellikleri de oldukça beğeni toplayacak cinsten.

Zira mod üzerinde 80 desibele kadar yükseltilebilen 3W gücünde çift hoparlör bulunmakta. Hemen aklınıza bu gücü ile beraber şarj sorunu yaratacağı düşüncesi de gelebilir. Fakat Lenovo Moto Z akıllı telefonlarında bu sorunu çözebilmek için doğrudan JBL kapağında da pil bulunuyor. Bu sayede ürünü 10 saate kadar kullanabiliyorsunuz.

Modun Fiyatı: 80 dolar

Moto Insta-Share Modu İle Projektör

Lenovo Moto Z Modları Nedir - Moto Insta-Share Modu İle Projektör

Akıllı telefonlar için aranan özelliklerden birisi projeksiyon teknolojileri olmaya başladı. Samsung’un Galaxy S8 serisinde de yer alacağı düşünülen projektör sistemleri için Lenovo Moto Z erken davranan firmalardan bir tanesi. Zira Insta-Share geniş açılı projektör imkanını kullanıcılara sunuyor.

70 inç gibi dev bir yansıtma özelliğine sahip olan mod yine kendi pili ile maksimum 1 saate kadar görüntü imkanı da vermekte.

Fakat lümen değeri çok yüksek olmadığı için Lenovo Moto Z’nin bu modunda yer alan projektör sisteminin ışıklı ortamda pek iyi görüntü vermediğini de belirtelim.

Modun Fiyatı: 300 dolar

Moto Hasselblad True Zoom Modu

Lenovo Moto Z Modları Nedir - Moto Hasselblad True Zoom Modu

Lenovo Moto Z telefonunun kamera özelliklerini bir hayli arttırmayı başaran Lenovo Moto Z Modları ndan birisi de bu. Yine arka kapağa takılan mod, tam bir fotoğraf makinesi görüntüsüne sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

Arkasında geliştirilmiş Xenon flaş modu da bulunan True Zoom sisteminin Full HD çözünürlükte 30 FPS çekim yapabilme özelliğinin yanı sıra X10 optik zoom sağladığını da belirtelim. Bu sayede çok uzaklarda çekilen fotoğraflar bile net görüntü sağlayabilmekte. Ekstra olarak pro mod içerisinde otomatik focus gibi özelliklerinde yer aldığını belirtelim.

Modun Fiyatı: 300 dolar

Moto Incipio offGRID Power Pack

Lenovo Moto Z Modları Nedir - Moto Incipio offGRID Power Pack

Lenovo Moto Z Modları nın içinden en ilgi çekecek modlardan biri kesinlikle bu mod. Zira bu mod sayesinde ekstra olarak hiçbir taşınabilir şarj cihazınıza ihtiyacınız kalmıyor. Doğrudan arka kapa ile birebir uyumlu olan modu arka kapağa takarak ekstra olarak 22 saat gibi bir süre boyunca kullanım elde edebiliyorsunuz. 2200 mAh değerine sahip olan kapağın şarj konusunda en beğenilen çözümlerden biri olduğunu da söylemek gerekiyor.

Modun Fiyatı: 60 dolar

Tüm bunların dışında Lenovo Moto Z özelleştirilmiş modlar yapmanıza da olanak sağlıyor. Şu an için ülkemizde olmasa da Lenovo Moto Z modlarının özelleştirilmiş kapaklarının da yakında satışlara eklenmesi bekleniyor. Bunların dışında Lenovo Moto Z telefonun özellikleri ve fiyatı konusunda daha detaylı bilgi almak isterseniz yazımızı da okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu