LG G3 Android 5.0 Güncellemesi Nasıl Yapılır?

LG G3 Android 5.0 Güncellemesi Nasıl Yapılır? 1

Son güncelleme: 14 Mayıs 2020

Bundan birkaç ay önce LG’nin son amiral gemilerinden biri olan G3’e Android 5.0 güncellemesi geldi. Bu güncelleme ile G3 birçok yeni özelliğe sahip oldu. Her ne kadar ara yüzde çok az değişikliğe gitse de güncelleme fena sayılmaz. Güncellemede tek sıkıntı şarj süresinin çok kısa olması.

Güncelleme hakkında verdiğimiz kısa bilginin ardından G3’ünüzü nasıl güncelleyeceğinizi anlatacağız. Her Android kullanıcısının bildiği standart yollardan gideceğiz. Ancak bunun dışında alternatif yükleme yollarını da sizlere sunacağız.

  • Öncelikle G3’ünüzün menüsünde bulunan güncelleme merkezinden güncellemelerinizi kontrol edip yükleyebilirsiniz. Aşağıdaki görselde gördüğünüz gibi mavi simge güncelleme merkezine girmenize yardımcı olacaktır.

lg-g3-338x600

Mavi simgeyi açtığınızda yazılım güncelleme bölümü karşınıza çıkacak. Oraya girin.

lg-g3-1-338x600

Yukarıdaki adımı kontrol ettikten sonra karşınıza güncelleme için kontrol et seçeneği çıkacak. Oraya tıklayıp güncellemenizi kontrol ettirin.

lg-g3-2-338x600

Güncellemeniz varsa eğer o zaman bulacaktır ve karşınıza aşağıdaki gibi bir ekran çıkacaktır.

lg-g3-3-338x600

Bir diğer yol ise LG PC Suite uygulamasıdır. Bu uygulamayı bilgisayarınıza kurup işleminizi rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Programı kurduktan sonra sadece telefonla bilgisayarı eşleştirmeniz yeterli. Program kendi içindeki talimatlarla size yol gösterecektir.

 

 

 

 

 

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol