LG G6 Dayanıklılık Testi

LG G6 Dayanıklılık Testi

LG’nin son amiral gemisi akıllı telefonu LG G6 Dayanıklılık Testi’ne girdi. LG G6  çizilme testi, yanma testi ve bükülme testi gibi zorlu testlere tabi tutuluyor ve dayanıklı olup olmadığı ölçülüyor.

Yakın zamanda LG G6 almak isteyenler bu videoyu mutlaka izlemeliler.

18:9 en-boy oranına sahip 5,7 inçlik “Full Vision” ekranıyla öne çıkan Güney Koreli üreticinin yeni amiral gemisi, G serisi için bir ilk olan yekpare kasa dizaynı ve su/toza karşı dayanıklılık niteliklerine sahip. LG G6 hakkında tüm detayları buradaki yazımızda paylaşmıştık.

LG G6 Dayanıklılık Testi

Videonun ilk bölümünde LG G6 çizilme testi bizi bekliyor. Bu testte farklı sertlikteki uçlar ile LG G6’nın ekranı üzerine sert çizikler atılıyor ve hangi derecede telefonun ekranının çizildiği ölçülüyor. 6. derecede çizikler görülmeye başlanan LG G6’nın Gorilla Glass 3 ekranı bu anlamda diğer amiral gemileriyle aynı dayanıklılığa sahip. 6. derece, telefonunuzun ekranının cebinizdeki anahtar ve bozuk para gibi çizimlere karşı dayanıklı olduğunu gösteriyor.

Çizilme testinin 2. aşamasında LG G6’nın kameraları ve gövdesi üzerinde maket bıçağıyla çizikler atılıyor. LG G6’nın gövdesinde metal kullanıldığı için telefon tatmin edici sonuçlar sunuyor. Kameralarda da plastik yerine cam tercih edildiği için çizikler oluşmuyor.

LG G6 yanma testi ise bize cihazın ekranının sıcaklığa ne kadar dayanıklı olduğunu gösteriyor. Ekrana çakmakla ateş tutulduktan sonra ekranın çalışıp çalışmayacağı gözlemleniyor. Test sonucunda G6 ekranı, diğer amiral gemilerine göre biraz daha ekran kararsa da pikseller tekrar geri dönüyor ve telefon çalışmaya devam ediyor.

Dayanıklılık testinin son bölümünde LG G6 bükülme testi yapılıyor. Bu testte telefonun her iki ucundan tutuluyor ve sertçe telefon bükülmeye çalışılıyor. Hem ön taraftan, hem de arka taraftan bükülmeye çalışıldığında LG G6 direnç gösteriyor ve eğrilmiyor.

Test sonucunda LG G6’nın oldukça dayanıklı bir telefon olduğu söylenebilir.

Kaynak : Tam İndir

Yorum Yap
Kaynak:

Yorum Yap