LG G6 Full Vision Ekran Özellikleri Nedir ?

LG G6 Full Vision Ekran Özellikleri Nedir ?

LG G6 Full Vision Ekran nedir ? LG G6 Full Vision Ekran Özellikleri Nedir ? QHD ve QHD+ Ne Demek? LG G6 özelllikleri nelerdir ?

LG G6 bugüne kadar hiçbir telefonda rastlanmayan bir ekran ile piyasaya çıkacak. Yeni LG G6 ekranı QHD+ özelliğine sahip 5.7 inçlik bir ekranla piyasaya çıkacak.Ekranın şimdilik 2,880 x 1,440 piksel ekran çözünürlüğüne sahip olması bekleniyor.

LG, bu yeni ekran teknolojisini “Full Vision” olarak adlandırıyor. Peki LG G6 Full Vision Ekran Özellikleri Nedir ?

LG G6 Full Vision Ekran Özellikleri Nedir ?

LG G6’nın 18:9 oranındaki ekranı ile kullanıcılar yatay pozisyonda daha büyük ekran deneyimini yakalayacak. 16:9 oranına göre biraz daha uzun bir yapıya sahip olacak telefon, enine göre LG V20’den biraz küçük fakat boyuna göre LG V20 ile eşit boylara sahip olabilir. Bu uzun yapı ile birlikte daha fazla ekran deneyimini bizlere sunacak.

LG G6 Full Vision Ekran Özellikleri Nedir ?

Her telefonda olan 16:9 ve 4:3 kamera formatları bizlere nasıl fotoğraf çektiğimizi gösterir. LG G6’nın FullVision ekranı sayesinde kamera arayüzünde 1:1 formatında ekran yarıya bölünür ve üst tarafta fotoğraf çekimi yaparken alt tarafta da görüntüleri görebilme imkanız doğacak. Bu özellikle birlikte kameradan galeriye geçişteki zaman kaybı da önlenmiş olacak.

LG G6 Full Vision Ekran Özellikleri Nedir ?

LG’nin çoğu akıllı telefonunda olan çift pencere özelliğine LG G6 modelinde de devam edilecek. Google’ın, Android 7.0 Nougat güncellemesiyle birlikte sağladığı bu özellik LG G6’da diğer akıllı telefonlara göre biraz farklılık gösterecek. Çift pencerede açılacak olan iki uygulama, 18:9 oranındaki ekranın ne kadar fayda sağladığını gösterecektir. Kare biçiminde ikiye bölünen ekran, uygulamaların rahat kullanılabilirliğini arttıracak.

LG G6’nın Barselona’da yapılacak olan MWC 2017 tanıtım etkinliğine sayılı günler kaldı. İlginç ve yenilikçi özellikler ile gelen LG G6, sizce Galaxy S8 ile olan rekabetinde bir adım önde olabilecek mi?

QHD ve QHD+ Ne Demek?

QHD, “Quad High Definition” ifadesinin kısaltılmışıdır. Bu ekran çözünürlüğü genellikle 2560 x 1440 piksellik bir ekran çözünürlüğünü karşılamak için kullanılıyor. LG G6‘da ise 2,880 x 1,440 piksellik bir çözünürlükten söz ediliyor.

Bu ekran teknolojisi daha yüksek bir çözünürlüğüne sahip olduğu için QHD+ olarak isimlendiriliyor. Elbette ekran boyutu düştükçe çözünürlüğün artması demek, daha yüksek piksel yoğunluğu anlamına geliyor.

Piksel yoğunluğu ise ppi olarak isimlendiriliyor ve LG G6‘da daha yüksek ppi değeri olması bekleniyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.