1. Ana Sayfa
  2. AKILLI TELEFON
  3. LG G6’da Karşılaşılan Hatalar ve Çözümleri

LG G6’da Karşılaşılan Hatalar ve Çözümleri

LG G6’da Karşılaşılan Hatalar ve Çözümleri

LG G6 bu senenin en iyi akıllı telefonlarından birisi. LG G6 kullanıcılarının bir kısmı cihazlarında bir takım problemler yaşıyor. Bizde bu yazımızda LG G6’da Karşılaşılan Hatalar ve Çözümleri ‘ni anlatacağız.

Tasarımı, ekranı, işlemcisi, kamerası, bataryası ile 2017’nin en iyi telefonlarından olan LG G6 Özellikleri’ni buradaki yazımızda anlatmıştık. Tüm telefonlarda olduğu gibi LG G6’da da bazen sorunlar çıkabilmekte. Sıkça yaşanan LG G6’da Karşılaşılan Hatalar ve Çözümleri’ni aşağıda sunuyoruz.

LG G6’da Karşılaşılan Hatalar ve Çözümleri

LG G6 Cihaz Çöktü

BAzı zihazlarda telefonu kilitledikten sonra “cihazınız bozuk olabilir ve düzgün çalışmayabilir” mesajı çıkıyor, bunun için cihazı kapatıp açmanız yeterli olacaktır.

LG G6’nın Parmak İzi Sensörü Çalışmıyor

LG G6'da Karşılaşılan Hatalar ve Çözümleri

Bazı cihazlarda parmak izini tanıma konusunda problemler çıkmakta. Bu sorunu ise cihazda daha önce tanımladığınız tüm parmak izlerini silerek yendien eşletirme ile çözebilirsiniz. Ayrıca önbellek verilerini temizlemekde bir çözüm yöntemi olabilir. Bunun için Ayarlar > Genel > Telefon Yöneticisi > Depolama bölümünden Dahili Depolama sekmesine geçiş yaparak Önbellek Verileri ni temizleyebilirsiniz.

LG G6 Yavaş çalışma ve Performan Sorunları

Bazı LG G6 cihazlarda aralıklı gecikme, rastgele yeniden başlatma ve yavaş çalışma gibi sorunlar oluşabiliyor.Bunun için Greenify uygulamasını yükleyin.Bu uygulama cihazınızın açılmasında yaşanan sorunları ve yavaşlamaları azaltmaya yardımcı olacaktır.

Greenify
Greenify
Developer: Oasis Feng
Price: Free

LG G6 Batarya boşalması

Telefon bekleme modunda iken bile ani pil boşalması görüyorsanız bu yüklemiş oldupunuz uygulamalardan kaynaklanabilir. Öncelikle cihazı Güvenli Mod’a alarak bir süre pil tüketimini takip edin. Eğer sorun devam ediyorsa son yüklemiş olduğunuz uygulamaları kontrol etmenizde fayda var. Bu uygulamalar bu soruna yol açıyor olabilir.

LG G6 Otomatik Parlaklık Sorunu

Otomatik parlaklık özelliğinin çalışma biçiminden memnun olmayabilirsiniz.İleriki zamanlarda çıkarılacak yazılım güncellemesi ile bu tür problemler mutlaka giderilecektir ancak şimdiden bunun önüne geçmek isterseniz Lux Auto Brightness uygulamasını indirip kullanabilirsiniz. Lux Auto Brightness uygulaması cihazın otomatik parlaklık özelliğini daha iyi kontrol etmek için en iyi araçlardan birisidir.

Lux Lite
Lux Lite
Developer: Vito Cassisi
Price: Free

LG G6 “OK Google” Komutunu Algılamıyor

LG G6'da Karşılaşılan Hatalar ve Çözümleri

Cihazınız Google Asistanı başlatmak için olan  “OK Google” sesli komutunun çalıştırmıyorsa  Ayarlar > Uygulamalar bölümüne gidip Google uygulamasının verilerini temizleyin. Ardından telefonu yeniden başlattıktan sonra ses modelini yeniden eğitmeniz gerekecek. Ayarlar bölümünden Google Hizmetleri bölümünü bulun ve Arama > Ses bölümlerini takip ederek ses modunu geri alın.

LG G6 Wi-Fi ve Bluetooth sorunları

LG G6 Wi-Fi sorunu ile karşılaşırsanız, cihazınızı ve router’ı en az 10 saniye süreyle kapatın, sonra tekrar açın ve bağlanmayı tekrar deneyin. Yetmedi mi? Ayarlar’a gidip Güç tasarrufu yapın özelliğinin kapalı olduğundan emin olun. Bu da olmadıysa, girmiş olduğunuz Wi-Fi bağlantısını “Unut” seçeneği ile unutabilir ve bilgileri yeniden girip tekrar denemeyi de yapabilirsiniz. Hala daha olmadıysa, router yazılımının güncelliğini kontrol edin.

LG G6 bluetooth sorunu ile baş etmek içinse, tüm eşleştirmeleri silin ve tekrar kurmayı deneyin. Eğer yazılımsal bir hata söz konusuysa, LG bu konuda da güncelleme getirecektir.

Sitemizde LG G6 ile ilgili bir çok zengin içerik bulunmaktadır. Buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap