LG V20’nin 5 Müthiş Özelliği

LG V20’nin 5 Müthiş Özelliği

LG’nin en son tanıttığı amiral gemisi V20, bomba gibi özelliklere rağmen sessiz sedasız tanıtılmasıyla biraz arka planda kaldı. G5 ve V10’un muhteşem karışımı olan bu cihazda öne çıkan 5 farklı özelliği ve detayına ise sizler için göz atıyoruz. İşte LG V20’nin 5 Müthiş Özelliği

LG V20’nin 5 Müthiş Özelliği

1) İkinci Ekran

Alışılmamış bir şekilde karşımıza çıkan V20’nin ikincil ekranı normal ekranın üstündeki kısayollardan oluşuyor. Sadece kısayol da demeyelim, örneğin müzik dinlerken basit işlemlerinizi (sonraki müzik, önceki müzik, duraklat/oynat gibi) burada oluşan bir arayüz parçacığı ile kontrol edebiliyorsunuz. Diğer telefonların çoğunda olmayan bu özelliğe alışmak ise oldukça kolay. V10’a göre daha da geliştirilen bu ekran, artık bildirimleri de daha rahat gösterebiliyor.

2) Resimdeki Buton!
lg-v20nin-5-muthis-ozelligi2

Evet , yanlış okumadınız. “Buton”. Peki bir buton olması bize ne ifade ediyor? Artık bu görmüş olduğunuz buton G5’teki gibi aşağıdan pil ya da söz konusu “oyun arkadaşları” için değil, arka kapağın komple çıkartılarak pil değişimi, sim kart ve MicroSD kart girişini açıyor. Aynı zamanda G5’in dem vurduğu moduler yapısının olmadığını gösteren bu buton, beklenenin aksıne yekpare bir kasa ve çıkartılabilir arka kapak ile geliyor.

3) Yazılım
lg-v20nin-5-muthis-ozelligi3

Oldukça sade ve kullanışlı arayüze sahip olan LG V20 içerisinde Android 7.0 Nougat barındırıyor . Anroid 7’nin çok fazla telefonda olmadığını (ve olmayacağını) varsayarsak LG V20 için ayırt edici bir özelliği olacağını düşünüyoruz . Eski Android versiyonlarına göre daha kararlı ve güçlü olan Android 7’nin, LG V20’ye güç katacağı kesin.

4) Ses
lg-v20nin-5-muthis-ozelligi4

LG V20’nin en güçlü yönlerinden biri de ses kalitesi oluyor. V10’da iyi bir ses kalitesi sahip olan seride V20’de LG yine farkını hissettirecek .

Görüntüleri izleme ve kaydetmede ekstra ses kalitesi olduğunu da göze alırsak, videolarda 24 bit, 48 kHz kalitesinde, solo ses kayıtlarında ise 24 bit, 192 kHz kalitesinde ses kaydedebilen V20 sizleri kalite anlamında doyuracaktır. Tabii B&O desteğini de unutmamak gerek.

5) Sağlamlık
lg-v20nin-5-muthis-ozelligi5

 LG, MIL-SLD-810G darbe direncine sahip bir özellikle gelen V20 ile çok iyi bir silikon polikarbonat ve uçaklarda kullanılan alüminyumun alaşımından elde edilerek sağlamlık noktasında iyi bir iş ortaya koymuş gibi görünüyor.

LG V20 Özellikleri

Yorum Yap

Yorum Yap