MAC için Microsoft Office Alternatifleri

MAC ücretsiz ofis programları

Microsoft Office uygulamalarının oldukça pahalı fiyatlarından şikayetçi olan MAC kullanıcıları için en iyi Microsoft Office Alternatifleri bulunan bir yazı hazırladık.

Microsoft’un bireysel ve kurumsal kullanıcılara sunduğu Office programı, hem masaüstü hem de mobil tarafta ihtiyaçları fazlasıyla karşılasa da ücretsiz kullanım sunmaması açısından fazla tercih edilmiyor.

Office’in lisanslı versiyonu bazı kullanıcılara çok pahalı geldiği ve bu programları çok aktif kullanma gereği duymadıkları için satın almaktan kaçınmakta veya farklı yollar denemek zorunda kalmaktadırlar.

Bu noktada Microsoft Office programı kadar kapsamlı olmayan ancak temel ihtiyaçları da karşılayan ücretsiz alternatifler öne çıkıyor. Bu yazımızda Microsoft Office kadar yetenekli hem ev hem de işte ihtiyaçlarınızı karşılayacak ücretsiz MAC için Microsoft Office Alternatifleri listeliyoruz.

Microsoft Office Alternatifleri

MAC için Microsoft Office Alternatifleri listemizde bulunan yazılımlar, bir çok özelliği ile Microsoft Office yazılımları ile kıyaslandıklarında üstünlüler barındırmaktadır.

Google Suite

MAC ücretsiz ofis programları

Google Suite, İşletmelerin ihtiyacı olan çok sayıda uygulamayı tek abonelik ile sunan Bulut tabanlı bir paket programdır.

Birbirleriyle sorunsuz bir biçimde çalışacak şekilde tasarlanan bu programlar, E-posta, Elektronik tablolar, Dokümanlar, Sunumlar, Depolama ve Takvim gibi uygulamaları hiç bir kurulum yapmadan, (Cep telefonu, Tablet veya Masaüstü gibi) dilediğiniz cihazdan kullanmanıza olanak verir.

LibreOffice

MAC ücretsiz ofis programları

Office programlarının yapamadığı her şeyi yapan ve oldukça kullanışlı olan LibreOffice, bolca özelliğiyle dikkat çekiyor ve hem MacOS, hem de Windows platformlarındaki sayısız dosya formatını destekliyor.

LibreOffice’in arkasındaki topluluk da aktif olarak güncellemeler yapıyor ve işinize yarayacak uzantılar üretmeye devam ediyor. Sonuç olarak eğer daha çok kişiselleştirilebilir bir alternatif arıyorsanız, LibreOffice tam size göre.

iWork Suite

MAC ücretsiz ofis programları

iWork Suite’te bulunan Pages, Numbers ve Keynote uygulamaları, Word, Excel ve Powerpoint’e alternatiftir. İçerdikleri şablonlar ve tasarım araçları, çalışmaya başlamanızı kolaylaştırıyor.

Office Online

MAC ücretsiz ofis programları

Office Online, temel olarak Mac için Office’e ücretsiz erişebilmenizi sağlar. Office Online, Microsoft’un herhangi bir tarayıcıda çalışan ücretsiz ve temel özelliklere sahip Microsoft Office hizmetidir.

Özellik bakımından sınırlı olsa da belge düzenlemenin temelleri, elektronik tablo formülleri ve sunum seçeneklerinin tümü ele alınmaktadır. Microsoft Word, Excel, PowerPoint ve OneNote’a erişebilirsiniz.

OpenOffice

MAC ücretsiz ofis programları

Açık kaynak ofis programı olarak karşımıza çıkan OpenOffice, beraberinde dört programla geliyor. Yazı işleriniz için kullanabileceğiniz Writer, hesaplama işlerinde yardımcınız Calc, sunum hazırlarken ihtiyacınız olacak Impress ve veri tabanı yönetim aracı diyebileceğim Base OpenOffice’i yüklediğinizde kullanabileceğiniz programlar arasında. Microsoft Office programı ile oluşturulmuş dosyalar üzerinde de çalışma yapmaya izin veren ücretsiz ofis programı eklentileriyle de farklılık yaratıyor.

NeoOffice

MAC ücretsiz ofis programları

NeoOffice paketi de en az OpenOffice kadar, hatta bazı konularda daha başarılı bir çözüm sunuyor diyebilirim. OpenOffice ve LibreOffice’e kıyasla Mac işletim sistemiyle daha entegre ve daha performanslı çalışan NeoOffice, diğerleri gibi farklı uygulamaları kapsayan bir uygulama paketi.

MAC’e Windows kurmak isteyenler için buradaki yazımızda bootcamp olmadan windows kurulumu nasıl yapılır detaylı olarak bulabilirsiniz.

Başka Yazı Yok

Kayıt Ol

Zaten üye misiniz? Giriş Yap

Giriş Yap

Henüz üyeliğiniz yok mu? Kayıt Ol