Mesaj ile iPhone Çökmesine Çözüm!

Mesaj ile iPhone Çökmesine Çözüm!

Farklı karakterler içeren mesaj ile iPhone’un mesajlar uygulaması çökertilebiliyordu. Mesaj ile iPhone’u çöken kullanıcılar için Apple çözümü açıkladı.

Mesaj ile iPhone Çökmesine Çözüm Bulundu!

Güvenlik ve stabilite ile ön plana çıkan iOS mobil işletim sisteminde geçtiğimiz gün ilginç bir olay yaşanmıştı. Farklı karakterler içeren basit bir mesaj ile iPhone‘ların mesajlar uygulaması çökertilebiliyordu. Android, Windows Phone veya işletim sistemi olmayan normal telefonlardan iPhone’a gönderilen bu mesajlar, birçok iPhone kullanıcısını çaresiz durumda bırakmıştı.

imessage-bug

Apple’ın mesaj açığı olarak isimlendirilen bu hata ile ilgili bugün nihayet bir açıklama yapıldı. Apple’dan yeni bir güncelleme beklerken, firma bu sorunu sesli asistan Siri ile çözebileceğimizi dile getirdi. Evet Siri! Her derde deva olan Siri mesajlar uygulamasında yaşanan sorunu da çözüyor. Eğer arkadaşınızın kötü bir şakasına kurban gittiyseniz ve mesajlar uygulamanız çöktüyse aşağıdaki adımları uygulayarak sorunu düzeltebilirsiniz.

1- Siri’ye okunmamış mesajları okuması için komut verin.

2- Okunmayan mesajı cevaplamak için Siri’ye bir kez daha komut verin.

3- Siri ile mesajı cevapladıktan sonra mesajla uygulaması eskisi gibi sağlıklı çalışacaktır.

Apple’ın bu çözümü gerçekten çok garip. Sistemde bir açığın olduğu aşikar. Bizce böyle geçici çözümler yerine acilen yeni bir güncelleme yayınlamalıydı. Bakalım ilerleyen günlerde Apple iOS 8.4 öncesi bir güncelleme yayınlayacak mı?

 

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.