1. Ana Sayfa
  2. İNTERNET
  3. Metro Ethernet Nedir ?

Metro Ethernet Nedir ?

Metro Ethernet Nedir ?

Metro Ethernet Nedir, Metro Ethernet’in ADSL ve VDSL’den farkı nedir, Metro Ethernet fiyatları nedir, Metro Ethernet kimler tarafından kullanılmalı?

Metro Ethernet, günümüzde kullanılan ADSL ve VDSL hizmetlerine nazaran çok daha hızlı ve gelişmiş bir internet altyapısıyla müşterilerin hizmetine sunulmuş durumda.

Simetrik yapısı sayesinde hem download hem de upload tarafında büyük rahatlık sağlayan Metro Ethernet hakkında oldukça detaylı bir yazı hazırladık sizler için.

Metro Ethernet Nedir?

“Metro internet” oalarakda adlandırılan metro ethernet, ethernet standartında temel alınan bir bilgisayar şebekesidir ve şirket gibi geniş alanlarda erişim şebekesi olarak tercih edilir. Ethernet temelli bir erişim şebekesinin başka bir ayrı avantajı, onun müşteri şebekesine kolayca bağlı olabilmesidir.

Metro Ethernet’in ADSL ve VDSL’den farkı nedir?

Metro Ethernet’in  ADSL ve VDSL’den en büyük farkı, bağlantının fiber optik kablolar üzerinden yüksek bant genişliğinde simetrik olarak sağlanıyor olmasıdır. Simetrik bağlantı nedir diye soracak olursanız; hem indirme (download) hemde yükleme (upload) hızlarının eşit olduğu bağlantı türüne simetrik bağlantı denir.

Metro Ethernet Nedir ?

Peki Metro Ethernet kimler için uygun, kimler kullanmalı?

Metro Ethernet hizmetini ; Orta ve büyük ölçekli şirketler, İnternet ortamında yoğun indirme ve yükleme yapan içerik üreticileri, Üniversiteler, Hastaneler, Kamu kurum ve kuruluşları gibi işletmeler kullanabilirler.

Metro Ethernet fiyatları nedir?

Kurumsal bir hizmet olan Metro Ethernet, Türkiye’de ki birçok internet servis sağlayıcısı tarafından müşterilerine farklı paketlerle sunulmaktadır.

Türk Telekom Metro Ethernet fiyatları için burayı, Superonline Metro Ethernet fiyatları için burayı, Doruk.net Metro Ethernet fiyatları için burayı, Turk.net Metro Ethernet fiyatları için burayı, Vodafone Metro Ethernet fiyatları için burayı tıklayabilirsiniz.


ADSL ve Fiber İnternet Arasındaki Farklar nelerdir ? ADSL nedir ? Fiber İnternet nedir ? Fiber internet Tarifeleri nelerdir?

Yorum Yap

Yorum Yap