1. Ana Sayfa
  2. NASIL YAPILIR
  3. Microsoft Hesabında Kayıtlı Cihazlar Nasıl Kaldırılır?

Microsoft Hesabında Kayıtlı Cihazlar Nasıl Kaldırılır?

Microsoft Hesabında Kayıtlı Cihazlar Nasıl Kaldırılır? 5

Microsoft hesabınızı kullanarak Windows 8 veya 10’da oturum açtığınızda, Xbox gibi cihazlar da Microsoft hesabınızla ilişkilendirilmiş oluyor. Eğer, daha önceden Microsoft hesabınızla ilişkilendirdiğiniz fakat şu an sizin olmayan bir cihazı hesabınızdan kaldırmak istiyorsanız Microsoft Hesabında Kayıtlı Cihazlar Nasıl Kaldırılır?  rehber yazımızda anlattıklarımıza göz atmak isteyebilirsiniz.

Windows 8 ve üzeri işletim sistemlerinde Microsoft hesabınızla oturum açtığınızda, ayarlarınızın senkronize edilmesi, marketten uygulama indirme gibi özellikleri kullanabiliyorsunuz. Bu şekilde kullanmakta olduğunuz bilgisayar hesabınızla bağlantılı hale geliyor. Ancak; cihazınızı sattıysanız veya artık kullanmıyorsanız, hesabınızla çok fazla cihaz ilişkilendirilmişse ya da farklı diğer durumlarda Microsoft hesabınızdan cihazları temizlemek isteyebilirsiniz.

Microsoft Hesabında Kayıtlı Cihazlar Nasıl Kaldırılır?

Hesabınızdan bir cihazı kaldırmak için internet tarayıcınızı açın ve Microsoft hesabınıza giriş yapın.

Microsoft Hesabında Kayıtlı Cihazlar Nasıl Kaldırılır1-www.TeknolojiDolabi.com
www.Teknolojidolabi.com

Oturum açtıktan sonra üstteki menüden Cihazlar’a ve ardından Cihazlarınız bağlantısına tıklıyoruz.

Microsoft Hesabında Kayıtlı Cihazlar Nasıl Kaldırılır2-www.TeknolojiDolabi.com
www.Teknolojidolabi.com

Açılan sayfada gördüğünüz gibi hesabımızla ilişkilendirilmiş cihazları görebiliyoruz. Burada bilgisayar, Xbox vb. Microsoft cihazlarını görebilirsiniz. Kaldırmak istediğiniz cihazın hemen sağında bulunan butona tıklıyoruz.

Microsoft Hesabında Kayıtlı Cihazlar Nasıl Kaldırılır3-www.TeknolojiDolabi.com
www.Teknolojidolabi.com

Bu cihazı kaldırmak isteyip istemediğinize dair onay sayfası açılacaktır. Bu cihazı kaldırmaya hazırım kutusunu işaretledikten sonra Kaldır butonuna basarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz.

Yorum Yap

Yorum Yap