Minecraft OpenGL Hatası Nasıl Çözülür?

Minecraft modlu oyun oynarken OpenGL hatası alınabilmektedir.

Minecraft modlu oyun oynarken alınan Minecraft OpenGL hatasının çözümünü yazımızda paylaşıyoruz.

Minecraft, İsveçli geliştirici Markus Alexej Persson tarafından geliştirilen, 2011 yılında Mojang Studios tarafından yayınlanan ve 2014 yılında Microsoft tarafından satın alınan sandbox oyunudur.

Minecraft modları ile oyuna yeni özellikler ekleyerek oyunun yapısını tamamen değiştirebilirsiniz. Minecraft modlu oyun oynarken OpenGL hatası alınabilmektedir.

OpenGL (Open Graphics Library) (Açık Grafik Kütüphanesi), gelişmiş donanım desteğini kullanarak hem iki hem de üç boyutlu grafikleri ekrana çizmek için kullanılan ücretsiz bir grafik uygulama geliştirme arabirimidir.

Minecraft için OpenGL, sistemdeki işleme yükünü azaltmaktan, oyunun bir bilgisayarda daha hızlı ve sorunsuz çalışmasını sağlamaktan sorumludur. SGI, ATI, Nvidia veya Intel gibi büyük üreticiler her ekran kartında OpenGL desteği sunar.

Minecraft OpenGL hatası nasıl çözülür?

Minecraft OpenGL hatasını çözmek için önünüze 2 yöntem sunacağız.

  1. Ekran kartını güncelleme
  2. Java yazılımını yükleme/güncelleme.

İşe öncelikle ekran kartı sücülerini güncellemekle başlayalım. Ekran kartları bilgisayarın performansını doğrudan etkiledikleri için güncel tutulması önemlidir.

Ekran kartını güncellemek için;

  • Öncelikle görev çubuğundaki arama bölümüne Aygıt Yöneticisi yazın ve ardından gelen Aygıt Yöneticisi‘ni tıklayın.
  • Cihazların adlarını görmek için bir kategori seçin, ardından güncelleştirmek istediğiniz cihaza sağ tıklayın (veya basılı tutun).
  • Güncel sürücü yazılımını otomatik olarak ara yazısını seçin.
  • Sürücüyü Güncelleştir bölümünü seçin.

Minecraft OpenGL Hatası Nasıl Çözülür?

Eğer bunlarla uğraşmak istemezseniz, bilgisayarınızda bulunan eski ve yeni donanımların sürücülerini yükleyip güncelleştiren en iyi Driver güncelleme programı DriverPack Solution’u kullanabilirsiniz. DriverPack Solutionkullanımı için buradaki yazımıza bakabilirsiniz.

2.ci olarak Java yazılı yoksa yüklemeli eğer varsa onunda güncellenmesini sağlamalısınız. Java dosya paketleri, Minecraft ve diğer oyunların işlemlerinde çok önemli bir rol oynar.

https://www.java.com/tr/ adresinden Güncel Java yazılımını indirerek yükleyebilirsiniz.

Minecraft OpenGL Hatası Nasıl Çözülür?

Minecraft OpenGL hatasını bu 2 yöntemi deneyerek çözebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu