Mobil Veri Kullanım Uyarısı Nedir, Nasıl Kapatılır ?

Mobil Veri Kullanım Uyarısı Nedir, Nasıl Kapatılır ?

Mobil Veri Kullanım Uyarısı Nedir?  Mobil Veri Kullanım Uyarısı Nasıl Kapatılır ? Mobil veri kullanımı nasıl kısıtlanır?

İnternete bağlı durumdayken dikkatli olmadığınız taktirde veri kullanım limitini aşabilir ve beklenmedik faturalarla karşılaşabilirsiniz. Kullandığımız mobil İnternet paketleri kotalı olduğu için bu kotayı takip etmek zorlaşabiliyor.

Mobil Veri Kullanım Uyarısı Nedir ?

Akıllı telefonlarda mobil veri kullanımını takip eden bir sayaç bulunuyor. Bu sayaç sayesinde mobil veri kullanımını takip edebilirsiniz.

Mobil Veri Kullanım Uyarısı Nedir ?

Mobil veri kullanım uyarısı alıyorsanız, muhtemelen mobil veri kullanım sınırını aştığı için bu uyarıyı alıyorsunuz.  Mobil veri kullanım ayarları standart  2GB olarak geliyor. Mobil veriniz bu kotayı aştığı için bir uyarı alıyorsunuz.

Mobil Veri Kullanım Uyarısı Nasıl Kapatılır ?

Mobil veri kullanım uyarısı aldıysanız ve düzeltmek istiyorsanız yapmanız gerekenler.

1 – Telefonunuzda Ayarlar menüüsne giriniz.

2 – Burada Mobil Veri Veri Kullanımı seçeneğine tıklayalım.

Mobil Veri Kullanım Uyarısı Nasıl Kapatılır ?

Bu bölümden mobil veri kullanım ayarlarına girebilirsiniz. Mobil veri kullanımını sınırla seçeneği sizde işaretli ise bu işareti kaldırıp mobil İnternet’e bağlanabilirsiniz.

Mobil verinizin kullanımını yükseltmek istiyorsanız Mobil GB sınırınızı istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.   Ayrıca paket başlangıç tarihini ve paket bitiş tarihini yine bu sayfadan tarih seçenekleri ile ayarlama yapabilirsiniz.

.:: Android Cihazlarda Mobil Veri Kullanımını Azaltma

.:: iPhone’larda Mobil Veri Kullanımını Azaltma

Yorum Yap

Yorum Yap