Bilgisayar

MS Office Ücretsiz Nasıl Kullanılır ?

Microsoft Office bedava indirilebilir mi?  Ücretsiz office sürümleri var mı ve varsa MS Office Ücretsiz Nasıl Kullanılır?

Basit olarak metin düzenlemek, tablo oluşturmak veya sunu hazırlamak için bilgisayarımızda olmazsa olmaz programlardan biri de Microsoft Office programıdır. MS Office programı belirli bir lisans bedeli ödenmesi halinde kullanılabilen yazılımlardır. Eskiden sadece lisanslı olarak satılan MS Office programları belirli şartlar altında ücretsiz olarakda kullanılabilmekte. MS Office Ücretsiz Nasıl Kullanılır  yazımızda bedava office kullanma nasıl yapılır anlatacağız.

MS office’e para ödemek istemeyenlerdenseniz OpenOffice ve Google Docs gibi ücretsiz Office alternatiflerini deneyebilirsiniz. Bunun için yazımızın sonunda verdiğimiz linkimizi ziyaret edebilirsiniz.

MS Office Ücretsiz Nasıl Kullanılır ?

Ofis programını ücretsiz kullanmak ister misiniz?  İnternet olan her yerden Ofis belgelerinize ulaşabilirsiniz. Mail adresiniz varsa hotmail gibi Oturumu aç diyerek kullanmaya geçebilirsiniz. Microsoft’ un uzun zamandır verdiği bu ücretsiz hizmeti belkide çoğu kullanıcı bilmiyordur. Bu hizmetten yararlanmak için Hotmail veya Outlook hesabınızın olması yeterli. Mail hesabınız yoksa zaten ücretsiz hesap açabilirsiniz.

# OnLine Microsoft Office Kullanımı

MS Office Ücretsiz Nasıl Kullanılır yöntemleri arasında en pratik yöntem Microsoft Office yazılımlarını tarayıcınız üzerinde ücretsiz kullanmaktır.

İsminden de anlaşılacağı üzere Office’in bu versiyonu Online ve bilgisayarınıza bir kurulum yapma gereği duymadan çalışmakta. Word, Excel, ve PowerPoint’in Cloud’da bulunan versiyonlarını kullanmak için sadece bir Web Browser’a ihtiyacınız var. Ücretsiz Microsoft Online Office ile yaratacağınız dosyalar otomatik olarak Microsoft OneDrive içerisine kaydedilecek. İstenildiği zaman bu kayıtlı dosyaları bilgisayarınıza veya başka bir cihazınıza aktarma imkanınız da bulunmakta.

Office dökümanlarını bu online servisler üzerinde açabiliyor olsanız da bazı düzenleme işlemlerini gerçekleştiremiyorsunuz. Örnek olarak; Excel’de kendi hazırladığınız makrolar çalışmıyor, Word’de metin kutuları, tablolar ve WordArt öğeleri kullanılamıyor.

Online olarak kullanılabilen Microsoft Office araçları:

> Microsoft Word Online

> Microsoft Excel Online

> Microsoft PowerPoint Online

> Microsoft OneNote Online

> Microsoft Sway Online

# Microsoft Office Mobil Kullanımı

MS Office Ücretsiz Nasıl Kullanılır

Microsoft Office mobil uygulamaları online Office araçlarına benzer yapıdalar, sınırlı düzenleme seçeneklerine sahipler; fakat dökümanlarınızı açmanıza imkan verirken temel düzenleme seçeneklerini sunuyorlar.

# Office 365 Deneme Sürümü

Microsoft, üyelik ücreti ödenen Office çözümü Office 365‘i 1 ay boyunca ücretsiz denemenize izin veriyor. Fakat bu deneme sürümüne sahip olmak için Microsoft sizden kredi kartı veya banka kartı bilgisi istiyor. Deneme süresi dolduktan sonra hesabınızdan otomatik olarak üyelik ücreti kesiliyor, bu nedenle üyelik süresi dolmadan önce üyeliğinizi iptal etmeniz gerekli. Office 365’in deneme sürümüne erişmek için bu bağlantıyı kullanabilirsiniz.

# Office 365 ProPlus Deneme Sürümü

Microsoft, 1 aylık Office 365 deneme süresinden sonra Office 365 ProPlus’ı da denemenize izin veriyor. Bu sayede toplamda 60 gün boyunca Office yazılımlarını ücretsiz kullanabiliyorsunuz.

# Yeni bir Bilgisayar Alırken hediye olarak almak

Bir bilgisayar alırken çoğu zaman firmalar müşteri kaçırmamak adına size bilgisayar yanında hediyeler önermeye çalışırlar. Kimi zaman bir yazıcı, kimi zaman da kulaklık gibi ekipmanlar önerilir; fakat siz tercihinizi Office yazılımlarından yana kullanabilirsiniz.

# Öğrenci ve Öğretmenler Office 365’i ücretsiz kullanabilirler

Microsoft, öğrencilere ve öğretmenlere Office 365 yazılımını ücretsiz olarak kullanabilme imkanı veriyor. Bu iş için gerekli bilgileri girmeniz gerekmekte. Bu fırsattan yararlanmak için bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz.

Eğer öğrenci veya öğretmen değilseniz şirketinizin aldığı toplu lisanslardan faydalanabilirsiniz. Şirketler toplu lisans alarak Office yazılımlarını çok daha ucuza getirebilmekte.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu