MSO Dosyası Nedir, Nasıl Açılır?

MSO Dosyası Nedir, Nasıl Açılır?

Okuyamadığınız veya görüntüleyemediğiniz .mso dosyanız mı var? MSO dosyası nedir, nasıl açılır yazımızda bulabilirsiniz.

Dosya uzantısı dosyanın adından sonra gelen ve ilişkili programlarla çalıştırılmasını sağlayan biçimlerdir. Windows’ta standart dosya uzantıları 3 harf olarak belirlenmiştir. Fakat çeşitli programlar daha uzun dosya uzantısı kullanabilir.

MSO dosyası nedir?

MSO dosyası Microsoft Office dosyasıdır. Oledata.mso, Microsoft Word email eklentisi ile gönderilmiş dosyadır. MSO (Microsoft Organization Chart / Microsoft Organization Şeması ) kelimelerinin baş harflerinden oluşur.

Ofis paketi ile hazırlanmış bir dosya web sayfası olarak kaydedildiğinde MSO uzantılı dosya da oluşturulur. Bu dosya içersinde makro ve OLE nesneleri bulunur. Dosya kodlanmış(encode) olduğu için direk açıp okunamaz. Ofis ile açmak gerekir.

Eğer dosya simgesine çift tıklattıktan sonra, “dosyayı açmak için uygun yazılımı yükleyin” iletisi görüntülenirse, sayfanın alt kısmında muhtemelen size yardımcı olacak programları bulabilirsiniz.

MSO dosyası nasıl açılır?

MSO dosyasını açabilmeniz için bilgisyarınızda Microsoft Outlook 2000, Microsoft Outlook 2002, Microsoft Outlook 2003, Office Outlook 2007, Microsoft Outlook 2010Microsoft Outlook 2013 versiyonlarından birinin yüklü olması gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Kaynak:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Yorum yazmak için giriş yapmalısın
Sitemizde bilgisayar ve akıllı telefon kullanıcılarının sık karşılaştığı sorunlara ait çözümleri bulabilirsiniz.